Gå til hovedindhold

Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184923405
Pris fra 4.690 krtil 7.498 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 2.808 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.580 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4690 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Dell UltraSharp U2725QE - 3840x2160 (4K) - 120Hz - IPS - 140W USB-C - KVM switch
4.690 kr
Til butik
27" Dell UltraSharp U2725QE - 3840x2160 (4K) - 120Hz - IPS - 140W USB-C - KVM switch billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2725QE monitor leverer præcis farvegengivelse, HDR og høj lysstyrke til professionelle produktivitets- og kreative arbejdsgange med IPS-panel. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort, Ethernet, USB-C med 140W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: KVM switch; USB 3.2 Gen 2 hub; 140W USB-C Power Delivery; DisplayHDR 600; 450 cd/m² lysstyrke; 100% sRGB; 99% DCI-P3; Indbygget Ethernet Høj dynamisk kontrast, præcis farvegengivelse og fleksibel USB-C-forbindelse gør det lettere at arbejde på tværs af enheder og sikrer konsistent billedkvalitet til krævende indholdsskabende opgaver og kontorbrug.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-U2725QE
EAN: 5397184923405
Varenr.: 3353452
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell UltraSharp 27 4K Thunderbolt Hub Monitor U2725QE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) Thunderbolt 4 HDMI DisplayPort 120Hz
4.780 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Ultrasharp U2725qe 27 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 120hz
-11%4.899 kr
Før 5.498,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dell Ultrasharp U2725qe 27 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 120hz billede

Produktinformation

27" 4K IPS med forbedret IPS Black, 3000:1-kontrast for dybere sortniveauer VESA DisplayHDR 600 og 600 cd/m2 maksimal lysstyrke til mere nuanceret HDR-indhold 120 Hz opdateringsfrekvens og 5 ms GTG (Gray to Gray) responstid for mere flydende bevægelser Thunderbolt 4 med 120 W USB-C-strømlevering, oplad og seriekobl 2x 4K Indbygget USB 3.2-hub, RJ-45 og flere porte gør dokning og IT-opsætning enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Artikel nr.: DELL-U2725QE
EAN: 5397184923405
Varenr.: 5020043800
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty
5.240 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dell UltraSharp 27 U2725QE 27" 4K-skærm
5.294 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" 4K med Thunderbolt 4 - Dell UltraSharp U2725QE, IPS, 120 Hz
5.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" 4K med Thunderbolt 4 - Dell UltraSharp U2725QE, IPS, 120 Hz
5.519 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell UltraSharp 27 4K Thunderbolt Hub Monitor U2725QE 27 IPS 3840 x 2160 (4K) Thunderbolt 4 HDMI DisplayPort 120Hz
5.539 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DELL UltraSharp U2725QE computerskærm 68,6 cm (27") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LCD Sort, Sølv
7.498 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.690 kr4.690 krKøb
2CompuMail DK4.780 kr4.780 krKøb
3Dustin DK4.899 kr4.985,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK5.240 kr5.439 krKøb
5Teknikproffset DK5.294 kr5.373 krKøb
6Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
7Vivas DK5.519 kr5.588 krKøb
8Ultrashop5.539 kr5.539 krKøb
9Superprice.dk7.498 kr7.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty

PriceData har fulgt prisen på Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty i 164 dage. Laveste pris i perioden er 4.551 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 4.844 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.647 kr.

Den nuværende pris på 4.690 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Dell UltraSharp U2725QE - LED-skærm - 27 - 3840 x 2160 4K @ 120 Hz - IPS - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 20264.690 kr1 kr (0%)
18. apr. 20264.689 kr1 kr (0%)
16. apr. 20264.690 kr16 kr (0%)
15. apr. 20264.706 kr56 kr (1%)
14. apr. 20264.650 kr56 kr (1%)
13. apr. 20264.706 kr56 kr (1%)
11. apr. 20264.650 kr79 kr (2%)
10. apr. 20264.729 kr57 kr (1%)
9. apr. 20264.672 kr34 kr (1%)
8. apr. 20264.638 kr34 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret