Gå til hovedindhold

Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184657133
Pris fra 9.435 krtil 12.619 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 3.184 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.951 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9435 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell UltraSharp U4924DW 49" IPS Black 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
9.435 kr
Til butik
Dell UltraSharp U4924DW 49" IPS Black 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U4924DW - LED-skærm - kurvet - 49" - 5120 x 1440 5K Dual QHD @ 60 Hz - IPS Black - 350 cd/m² - 2000:1 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - med 3 years Basic Hardware Service with Advanced Exchange

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-U4924DW
EAN: 5397184657133
Varenr.: 1001082703
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Ultrasharp U4924dw Curved 49 tommer 5120 × 1440pixels Ips 32:9 60hz
-7%9.999 kr
Før 10.748,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dell Ultrasharp U4924dw Curved 49 tommer 5120 × 1440pixels Ips 32:9 60hz billede

Produktinformation

49" 32:9 curved 5120×1440-skærm udvider dit skrivebord, gør arbejde side om side enklere DCI-P3 98 % med 10-bit, 1,07B farver til præcis billedkorrektur USB-C med 90W PD og indbygget USB-hub oplader og forbinder bærbare computere Indbygget KVM og Picture-in-Picture (PiP) lader dig se to input samtidig Flimmerfri panel, lavt blåt lys og højttalere forbedrer komforten...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Artikel nr.: DELL-U4924DW
EAN: 5397184657133
Varenr.: 5011335886
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
49" Dell UltraSharp U4924DW - 5120x1440 - 60Hz - IPS Black
10.026 kr
Til butik
49" Dell UltraSharp U4924DW - 5120x1440 - 60Hz - IPS Black billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U4924DW monitor kombinerer en 49" buet IPS Black-panel med bred produktivitet og nøjagtig farvegengivelse til multitasking og kreative arbejdsgange. Størrelse: 49" Opløsning: 5120 x 1440 Opdateringshastighed: 60Hz Paneltype: IPS Black Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C, Ethernet Særlige funktioner: USB-C hub; Indbygget Ethernet; Buet skærm; 100% sRGB; 98% DCI-P3; TCO Certified Bred farvepalet og omfattende tilslutningsmuligheder effektiviserer komplekse arbejdsgange og sikrer ensartet farve samt problemfri integration mellem enheder til krævende kreative og professionelle miljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-U4924DW
EAN: 5397184657133
Varenr.: 3150181
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk
10.125 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell UltraSharp U4924DW 49 IPS Black 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
11.269 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm ultrabred 49" DELL UltraSharp U4924DW, 5120 × 1440, buet, sort/sølv
-9%12.599 kr
Før 13.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm ultrabred 49" DELL UltraSharp U4924DW, 5120 × 1440, buet, sort/sølv
-9%12.619 kr
Før 13.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.435 kr9.435 krKøb
2Dustin DK9.999 kr10.085,25 krKøb
3Proshop DK10.026 kr10.026 krKøb
4Geekd10.125 kr10.125 krKøb
5Ultrashop11.269 kr11.269 krKøb
6Boligcenter DK12.599 kr12.599 krKøb
7Vivas DK12.619 kr13.818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk i 173 dage. Laveste pris i perioden er 7.522 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 10.114 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.624 kr.

Den nuværende pris på 9.435 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Dell UltraSharp U4924DW 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20269.435 kr9 kr (0%)
20. maj 20269.444 kr250 kr (3%)
17. maj 20269.694 kr1 kr (0%)
15. maj 20269.695 kr2 kr (0%)
12. maj 20269.697 kr536 kr (6%)
14. apr. 20269.161 kr229 kr (2%)
9. apr. 20269.390 kr19 kr (0%)
8. apr. 20269.409 kr58 kr (1%)
3. apr. 20269.351 kr115 kr (1%)
2. apr. 20269.236 kr84 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret