Gå til hovedindhold

Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184821428
Pris fra 1.959 krtil 2.659 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 700 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.829 kr 14. maj

Sammenlign priser på Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1959 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz
1.959 kr
Til butik
Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2424HE - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-U2424HE
EAN: 5397184821428
Varenr.: 1001770539
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Dell UltraSharp U2424HE - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS - 90W USB-C
1.990 kr
Til butik
24" Dell UltraSharp U2424HE - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2424HE monitor leverer præcis farvegengivelse og pålidelig ergonomi til produktivt kontor- og hybridarbejde med IPS-panel for brede synsvinkler. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: IPS Forbindelse: HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery, Ethernet, USB 3.2 Gen 2-hub Særlige funktioner: USB-C-hub; Indbygget Ethernet; 100% sRGB; 100% BT.709; Højdejusterbar stander Balanceret ergonomi, bred farvedækning og integreret USB-C-strøm og hub gør det nemt at tilslutte og holde fokus under lange arbejdsdage.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-U2424HE
EAN: 5397184821428
Varenr.: 3216397
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Ultrasharp U2424he 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 120hz
2.374 kr
Til butik
Dell Ultrasharp U2424he 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 120hz billede

Produktinformation

TÜV-certificeret for overlegen 4-stjernet øjenkomfort Skærpet fokus med Full HD, IPS-skærmteknologi Understøttelse af flere grænseflader: USB-C, HDMI, DisplayPort Optimeret til problemfri multitasking, 120Hz opdateringshastighed Øg effektiviteten med en diagonal skærmstørrelse på 24 tommer Understøtter maksimal produktivitet med ergonomiske justeringsmuligheder Omfattende tilslutningsmuligheder til et strømlinet arbejdsområde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Artikel nr.: DELL-U2424HE
EAN: 5397184821428
Varenr.: 5011365541
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell UltraSharp U2424HE 24 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz
2.659 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.959 kr1.959 krKøb
2Proshop DK1.990 kr1.990 krKøb
3Dustin DK2.374 kr2.460,25 krKøb
4Ultrashop2.659 kr2.659 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz

PriceData har fulgt prisen på Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.829 kr (registreret d. 11. maj 2026), højeste er 1.962 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.889 kr.

Den nuværende pris på 1.959 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Dell UltraSharp U2424HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.959 kr89 kr (5%)
20. maj 20261.870 kr41 kr (2%)
14. maj 20261.829 kr41 kr (2%)
12. maj 20261.870 kr41 kr (2%)
11. maj 20261.829 kr33 kr (2%)
6. maj 20261.862 kr5 kr (0%)
27. apr. 20261.867 kr28 kr (2%)
22. apr. 20261.839 kr4 kr (0%)
21. apr. 20261.843 kr16 kr (1%)
17. apr. 20261.859 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret