Gå til hovedindhold

Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234

DanfossEludstyrEAN: 5702420003887
Pris fra 180 krtil 259 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 79 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 179 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 180 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G0234, 1 stk
180 kr
Til butik
Danfoss 013G0234, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Ventiler & Stophaner
Farve: 1
Artikel nr.: 013G0234
EAN: 5702420003887
Varenr.: 1348098
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N 15 sideløbsventil venstre 1/2"
180 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb venstre, 1/2"
185 kr
Til butik
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb venstre, 1/2" billede

Produktinformation

Forindstillingsventil.Ventiler med forindstilling anvendes i vandbårne tostrengsanlæg for at sikre optimal fordeling af vandet i varmeanlægget. Forindstillingen gør det muligt præcist at indstille den beregnede vandgennemstrømning. Forindstillingen sker l...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5702420003887
Varenr.: 403209004
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234
191 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RA-N 1/2 SIDELØB V. VENTIL
204,26 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ventilhus 1/2" ra-n sidelbsve
213 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb venstre, 1/2"
219 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb venstre, 1/2"
259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK180 kr219 krKøb
2Proshop DK180 kr219 krKøb
3LavprisVVS185 kr185 krKøb
4Elvvs.dk191 kr191 krKøb
5EL-GROSSISTEN204,26 kr204,26 krKøb
6WATTOO.DK213 kr213 krKøb
7BilligVVS DK219 kr219 krKøb
8CompletVVS259 kr259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234

PriceData har fulgt prisen på Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 179 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 186 kr.

Den nuværende pris på 180 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 18 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Danfoss ventil Ra-N 15, venstremonteret sideløbsventil 1/2, 013G0234 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026180 kr1 kr (1%)
26. apr. 2026181 kr1 kr (1%)
23. apr. 2026182 kr1 kr (1%)
18. apr. 2026183 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026184 kr2 kr (1%)
8. apr. 2026182 kr3 kr (2%)
3. apr. 2026179 kr3 kr (2%)
2. apr. 2026182 kr3 kr (2%)
22. feb. 2026179 kr1 kr (1%)
19. feb. 2026180 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret