Gå til hovedindhold

Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038

DanfossEludstyrEAN: 5702420003054
Pris fra 330 krtil 473,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 143,75 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 330 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G0038, 1 stk
330 kr
Til butik
Danfoss 013G0038, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Ventiler & Stophaner
Farve: 1
Artikel nr.: 013G0038
EAN: 5702420003054
Varenr.: 1337648
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, ligeløbende, 1"
332 kr
Til butik
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, ligeløbende, 1" billede

Produktinformation

Ventiler med forindstilling anvendes i vandbårne tostrengsanlæg for at sikre optimal fordeling af vandet i varmeanlægget. Forindstillingen gør det muligt præcist at indstille den beregnede vandgennemstrømning. Forindstillingen sker let uden brug af værktø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5702420003054
Varenr.: 403202008
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N 25 ventilhus ligeløbende 1"
341 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss Ventil Ra-N 25 1´´ Ll, 013G0038
380 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ventilhus 1" ra-n ll.
382 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ventilhus 1" RA-N, ligeløbende
407,67 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, ligeløbende, 1"
459 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, ligeløbende, 1"
469 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038
473,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK330 kr369 krKøb
2LavprisVVS332 kr332 krKøb
3Proshop DK341 kr380 krKøb
4Elvvs.dk380 kr380 krKøb
5WATTOO.DK382 kr382 krKøb
6EL-GROSSISTEN407,67 kr407,67 krKøb
7CompletVVS459 kr459 krKøb
8BilligVVS DK469 kr469 krKøb
9vvsfittings.dk473,75 kr473,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038

PriceData har fulgt prisen på Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 330 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 354 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 341 kr.

Den nuværende pris på 330 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Danfoss RA-N radiatorventil 25, 1'' ligeløbende, 013G0038 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026330 kr1 kr (0%)
28. maj 2026331 kr1 kr (0%)
25. maj 2026332 kr1 kr (0%)
22. maj 2026333 kr1 kr (0%)
20. maj 2026334 kr1 kr (0%)
18. maj 2026335 kr1 kr (0%)
16. maj 2026336 kr1 kr (0%)
15. maj 2026337 kr4 kr (1%)
14. maj 2026341 kr3 kr (1%)
10. maj 2026338 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret