Gå til hovedindhold

Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2"

DanfossEludstyrEAN: 5702420011646
Pris fra 129 krtil 176,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 47,25 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2" og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N 15 ventilhus vinkelløbende 1/2"
129 kr
Til butik
Danfoss RA-N 15 ventilhus vinkelløbende 1/2" billede

Produktinformation

Ventiler med forindstilling anvendes i vandbårne tostrengsanlæg for at sikre optimal fordeling af vandet i varmeanlægget. Forindstillet.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 013G0013
EAN: 5702420011646
Varenr.: 2898686
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G0013, 1 stk
135 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss Ventil Ra-N 15 1/2 Vl, 013G0013
147 kr
Til butik
Danfoss Ventil Ra-N 15 1/2 Vl, 013G0013 billede

Produktinformation

DANFOSS RA-N RADIATORVENTIL VINKEL 1/2" Beskrivelse: DANFOSS nr.: 013G0013 Ventilhuse type RA-N anvendes i tostrengsanlæg. Ventilerne har integreret forindstilling, så den maksimale vandgennemstrømning ikke overskrides: RA-N10 kv = 0,04-0,56 m3/h RA-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: To strengs ventiler vinkel
EAN: 5702420011646
Varenr.: 38923
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2"
149 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2"
149 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ventilhus 1/2" RA-N, vinkelløbende
161,1 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Ra-N 1/2 Vinkelløb Ventil
171,33 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ra-n 1/2 vinkelløb ventil
176,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK129 kr168 krKøb
2CS MEGASTORE DK135 kr174 krKøb
3Elvvs.dk147 kr147 krKøb
4BilligVVS DK149 kr149 krKøb
5CompletVVS149 kr149 krKøb
6EL-GROSSISTEN161,1 kr161,1 krKøb
7Billigelogvvs.dk171,33 kr171,33 krKøb
8MaintainIt176,25 kr176,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2"

PriceData har fulgt prisen på Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 122 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 137 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 130 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Danfoss RA-N radiatorventil, vinkelløbende , 1/2" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. apr. 2026129 kr6 kr (4%)
17. apr. 2026135 kr2 kr (1%)
16. apr. 2026137 kr3 kr (2%)
9. apr. 2026134 kr1 kr (1%)
3. apr. 2026133 kr4 kr (3%)
2. mar. 2026129 kr1 kr (1%)
27. feb. 2026128 kr1 kr (1%)
26. feb. 2026129 kr1 kr (1%)
19. feb. 2026128 kr1 kr (1%)
18. feb. 2026129 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret