Gå til hovedindhold

DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning

DamixaSanitetEAN: 5708516814672
Pris fra 522 krtil 780 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 258 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 522 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Pine køkkenarmatur, krom
522 kr
Til butik
Damixa Pine køkkenarmatur, krom billede

Produktinformation

Et armatur behøver ikke altid have helt runde former. Pine skiller sig ud fra mængden med sin helt unikke profil. Kantet og skarp møder blød og afrundet i Pine, der let kan blive en ny designklassiker. Smarte, besparende funktioner er indbygget.

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 170000000
EAN: 5708516814672
Varenr.: 2896210
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning
557 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Pine køkkenarmatur, krom
579 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa Pine køkkenbatteri
579 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Pine køkkenarmatur, krom
584 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa Pine køkkenbatteri
593,88 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Pine køkkenarmatur, krom
638 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pine køkkenarmatur med lav tud
643,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa Pine køkkenarmatur. Med svingbar tud
780 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK522 kr561 krKøb
2CS MEGASTORE DK557 kr596 krKøb
3CompletVVS579 kr579 krKøb
4Elvvs.dk579 kr579 krKøb
5LavprisVVS584 kr584 krKøb
6EL-GROSSISTEN593,88 kr593,88 krKøb
7BilligVVS DK638 kr638 krKøb
8MaintainIt643,75 kr643,75 krKøb
9vvsfittings.dk780 kr780 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning

PriceData har fulgt prisen på DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning i 182 dage. Laveste pris i perioden er 510 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 568 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 542 kr.

Den nuværende pris på 522 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for DAMIXA Pine etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026522 kr25 kr (5%)
1. jun. 2026547 kr1 kr (0%)
31. maj 2026548 kr1 kr (0%)
29. maj 2026549 kr1 kr (0%)
28. maj 2026550 kr1 kr (0%)
27. maj 2026551 kr4 kr (1%)
22. maj 2026547 kr1 kr (0%)
21. maj 2026548 kr1 kr (0%)
20. maj 2026549 kr1 kr (0%)
19. maj 2026550 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret