Gå til hovedindhold

DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger

DamixaSanitetKoldstart funktionModerne badeværelserEAN: 5708516814627

Damixa Pine håndvaskbatteri med push-open bundventil, koldstart og vandbesparende funktion. Moderne design i krom med anti-skoldning og rub clean. Læs mere

Pris fra 555 krtil 863,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 308,75 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 483 kr 23. apr.

Sammenlign priser på DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 555 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger
555 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Damixa Pine hndvaskarmatur, lft-op bundventil, krom
556 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Pine håndvaskarmatur med popup bundventil, krom
556 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa Pine Håndvaskarmatur med Bundventil og Koldstart - Krom
560 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PINE HÅNDVASKARMATUR MED BUNDVENTIL
723,89 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Pine håndvaskarmatur, krom
-9%779 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pine håndvaskarmatur med bundventil
785 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Pine håndvaskarmatur, krom
799 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Pine håndvaskarmatur, krom
839 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa Pine håndvaskbatteri med pop up bundventil. krom
863,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK555 kr594 krKøb
2WATTOO.DK556 kr556 krKøb
3Proshop DK556 kr595 krKøb
4Elvvs.dk560 kr560 krKøb
5EL-GROSSISTEN723,89 kr723,89 krKøb
6BilligVVS DK779 kr779 krKøb
7MaintainIt785 kr785 krKøb
8LavprisVVS799 kr799 krKøb
9CompletVVS839 kr839 krKøb
10vvsfittings.dk863,75 kr863,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa Pine Håndvaskbatteri

Damixa

Damixa Pine håndvaskbatteri med push-open bundventil, koldstart og vandbesparende funktion. Moderne design i krom med anti-skoldning og rub clean.

• håndvask armatur
• damixa pine
• vandhane
• badeværelse armatur
• krom armatur
• bundventil
• Moderne badeværelser
• Koldstart funktion

Beskrivelse

Damixa Pine håndvaskbatteri kombinerer elegant skandinavisk design med avanceret funktionalitet. Det unikke design med skarpe kanter og bløde afrundinger passer til de fleste badeværelsesstile. Armaturet er udstyret med push-open bundventil, koldstartsfunktion der sparer energi, og vandbesparende teknologi med kun 6L/min. Den keramiske kartusche sikrer lang holdbarhed, mens anti-skoldning og rub clean funktionen gør daglig brug sikkert og nemt. Perfekt til moderne danske badeværelser.

Specifikationer

vægt:2,257 kg
betjening:1-grebs
koldstart:Ja
materiale:Messing
montering:Bord/vask
overflade:Krom
bundventil:Push-open
trykgruppe:150 kPa
støjgruppe:1
tilslutning:Flexslanger med 3/8" omløbere
antiskoldning:Ja ved 38°C
vandbesparelse:6 l/min ved 3 bar
leverandørnummer:178210000

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan fungerer koldstart funktionen?

Ved midterstillet position åbnes kun for koldt vand, hvilket sparer energi og varmt vand. Du skal dreje håndtaget til venstre for varmt vand.

Hvor meget vand sparer armaturet?

Med eco-save funktionen og 6L/min perlator sparer du op til 50% vand sammenlignet med standard armaturer uden at miste komfort.

Er bundventilen nem at betjene?

Ja, push-open bundventilen åbnes og lukkes ved simpelt tryk. Ingen drejning eller træk nødvendigt - meget brugervenlig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger

PriceData har fulgt prisen på DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger i 148 dage. Laveste pris i perioden er 483 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 560 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 533 kr.

Den nuværende pris på 555 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for DAMIXA Pine etgrebs håndvaskarmatur med pop-up bundventil og softpex tilslutningsslanger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026555 kr11 kr (2%)
26. maj 2026544 kr1 kr (0%)
24. maj 2026545 kr1 kr (0%)
20. maj 2026546 kr10 kr (2%)
17. maj 2026536 kr1 kr (0%)
16. maj 2026535 kr15 kr (3%)
13. maj 2026550 kr1 kr (0%)
12. maj 2026551 kr2 kr (0%)
10. maj 2026553 kr18 kr (3%)
9. maj 2026535 kr25 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret