Gå til hovedindhold

Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC )

DamixaSanitetEAN: 5708516821533
Pris fra 2.541 krtil 3.598,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.057,75 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.514 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC ) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2541 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Damixa Pine brusesystem, krom
2.541 kr
Til butik
Damixa Pine brusesystem, krom billede

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: WATTOO.DK VVS Bad Brusest
EAN: 5708516821533
Varenr.: 722150604
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Pine brusesystem med Thermixa 700 termostat, krom
2.620 kr
Til butik
Damixa Pine brusesystem med Thermixa 700 termostat, krom billede

Produktinformation

Det nye Pine brusesystem er det elegante brusesystem, der med sit minimalistiske design vil være en perfekt løsning i ethvert badeværelse. Udviklet med slutbrugeren i tankerne er alle dele af dette produkt gennemarbejdet i detaljer.

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Brus og monteringstilbehoer
Artikel nr.: 579700000
EAN: 5708516821533
Varenr.: 2896148
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Pine brusesæt, vandbesparende, krom
2.699 kr
Til butik
Damixa Pine brusesæt, vandbesparende, krom billede

Produktinformation

Få et unikt og skarpt udtryk med Damixa's Pine serie Pine serien er designet af Claus Rantzau og gør op med de helt rundede armaturer, hvor det unikke i denne serie opstår lige der hvor de skarpe kanter møde de rundede konturer. Med dette komplette br...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Brus
Farve: chrome
Størrelse: 200x200 mm (hovedbruser), Ø107 mm (håndbruser), 15
EAN: 5708516821533
Varenr.: 722150604
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC )
2.808 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PINE BRUSESYSTEM
2.968,18 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Pine brusesæt, vandbesparende, krom
-10%2.969 kr
Før 3.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pine brusesystem
3.170 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Pine brusesæt, vandbesparende, krom
3.299 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa Pine brusersystem inkl. termostat, hoved- og håndbruser.
3.598,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC ) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC ) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK2.541 kr2.541 krKøb
2Proshop DK2.620 kr2.620 krKøb
3LavprisVVS2.699 kr2.699 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.808 kr3.007 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.968,18 kr2.968,18 krKøb
6BilligVVS DK2.969 kr2.969 krKøb
7MaintainIt3.170 kr3.170 krKøb
8CompletVVS3.299 kr3.299 krKøb
9vvsfittings.dk3.598,75 kr3.598,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC )

PriceData har fulgt prisen på Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC ) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.476 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.620 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.535 kr.

Den nuværende pris på 2.541 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC ). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Damixa Pine brusesystem inklusiv TMC 700 termostatarmatur (150mm CC ) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.541 kr79 kr (3%)
26. maj 20262.620 kr79 kr (3%)
23. maj 20262.541 kr79 kr (3%)
22. maj 20262.620 kr78 kr (3%)
21. maj 20262.542 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.543 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.544 kr1 kr (0%)
16. maj 20262.545 kr1 kr (0%)
15. maj 20262.546 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.547 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret