Gå til hovedindhold

D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069467776
Pris fra 3.264,81 krtil 4.859 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.594,19 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.167,03 kr 13. maj

Sammenlign priser på D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+ og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3264.81 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+
3.264,81 kr
Til butik
D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+ billede

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Farve: 1
Artikel nr.: DGS-1210-28MP
EAN: 0790069467776
Varenr.: 1982590
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dgs 1210-28mp
4.119 kr
Til butik
D-link Dgs 1210-28mp billede

Produktinformation

24 Gigabit RJ45-porte og 4 SFP-porte, PoE på alle porte Layer 2-administration, VLAN'er (op til 4094) og QoS forenkler segmentering Energy Efficient Ethernet og grøn teknologi reducerer driftsomkostningerne Robust sikkerhed med 802.1X, ACL'er, IP-MAC-portbinding og SSH Rackmonteret 1U-design, 56 Gbit/s switchkapacitet og 41,7 Mpps...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: DGS-1210-28MP/E
EAN: 0790069467776
Varenr.: 5010992607
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch D-Link DGS-1210-28MP/E - 28-port Gigabit PoE, Managed
4.699 kr
Til butik
Netværksswitch D-Link DGS-1210-28MP/E - 28-port Gigabit PoE, Managed billede

Produktinformation

Effektiv managed netværksswitch til virksomhedsnetværkD-Link DGS-1210-28MP/E er en managed Gigabit switch designet til stabile og skalerbare netværk. Med 24 Gigabit RJ-45-porte med Power over Ethernet (PoE) samt 4 SFP-slots til fiber giver den fleksibel tilslutning til både access points, IP-kameraer og uplinks. QoS, VLAN og omfattende sikkerhedsfunktioner som 802.1X, SSH og ACL gør det let at prioritere trafik og beskytte adgangen.Fordele ved Gigabit switch med PoESwitchens L2-håndtering, webadministration og funktioner som link-aggregation, IGMP-snooping og port-spejling hjælper med at optimere netværkstrafikken. Den rackmonterbare 1U-formfaktor passer i standard skabe, og LED-indikatorer gør status nem at aflæse. Med switching-kapacitet på 56 Gbit/s og forwarding rate på 41,7 Mpps håndteres store datamængder sikkert og effektivt.Switch-type: Managed, Lag: L2Porte: 24 × RJ-45 Gigabit (10/100/1000)SFP-slots: 4 × SFP (1000BASE-X)PoE: Ja, 24 PoE-porteVLAN: Ja, op til 4.094 (tagget, port-, MAC- og voice VLAN)Switching-kapacitet: 56 Gbit/s; Forwarding rate: 41,7 MppsJumbo frames: Op til 9.216 byteSikkerhed: 802.1X, SSH/SSL, ACL (256 regler), IP-MAC-Port bindingManagement: Webadministration, QoS, trafikklassificering, port-spejling, rate limitingStandarder: IEEE 802.3/ab/u/z/az, 802.1Q/p/w/s/x m.fl.Fysiske mål: H × B × D: 4,4 × 44,0 × 21,0 cm; Vægt: 3,86 kgStrøm: AC/DC, 100 – 240 V, 50 – 60 Hz; Forbrug (typisk): 27,49 WDriftstemp.: -5 – 50 °C; Luftfugtighed drift: 10 – 90 %Støj: 52,4 dB; Blæsere: 2Console-port: RJ-45...

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switches
Vægt: 4.94g
EAN: 0790069467776
Varenr.: 1915733
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch D-Link DGS-1210-28MP/E - 28-port Gigabit PoE, Managed
4.719 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
D-Link 28-Port Gigabit PoE+ Smart
4.859 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.264,81 kr3.264,81 krKøb
2Dustin DK4.119 kr4.205,25 krKøb
3Boligcenter DK4.699 kr4.699 krKøb
4Vivas DK4.719 kr4.798 krKøb
5Ultrashop4.859 kr4.859 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+

PriceData har fulgt prisen på D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+ i 172 dage. Laveste pris i perioden er 2.801,16 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 3.269,34 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.155 kr.

Den nuværende pris på 3.264,81 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for D-Link DGS 1210-28MP - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ - PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.264,81 kr85,3 kr (3%)
27. maj 20263.179,51 kr
26. maj 20263.180,08 kr6,38 kr (0%)
25. maj 20263.186,46 kr11,65 kr (0%)
24. maj 20263.174,81 kr3,29 kr (0%)
23. maj 20263.178,1 kr4,04 kr (0%)
20. maj 20263.182,14 kr6,48 kr (0%)
19. maj 20263.175,66 kr9,12 kr (0%)
18. maj 20263.184,78 kr3,39 kr (0%)
17. maj 20263.181,39 kr6,76 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret