Gå til hovedindhold

D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069467783
Pris fra 3.495 krtil 5.742 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.247 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.199 kr 5. maj

Sammenlign priser på D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3495 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Web Smart Dgs-1210-28p
3.495 kr
Til butik
D-link Web Smart Dgs-1210-28p billede

Produktinformation

24 Gigabit-porte og 4 SFP-porte giver fleksible uplink-muligheder Integreret PoE med 802.3af/at forsyner enheder med strøm og forenkler kabelføringen Understøtter 4,094 VLANs, QoS, ACL'er og IGMP-snooping for trafikstyring Smart blæsersystem kører kun, når det er nødvendigt, hvilket reducerer støj og strømforbruget 56 Gbps switchingkapacitet og 16,000 MAC-poster øger gennemstrømningen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: DGS-1210-28P/E
EAN: 0790069467783
Varenr.: 5010660192
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
D-Link 24 PoE 10/100/1000 Base-T
4.199 kr
Til butik
D-Link 24 PoE 10/100/1000 Base-T billede

Produktinformation

D-Link 24 PoE 101001000 Base-T Model: DGS-1210-28P/E D-Link DGS-1210-28P/E er en avanceret og pålidelig netværks-switch designet til at opfylde kravene i moderne virksomhedsnetværk. Med 24 PoE-porte (Power over Ethernet) tilbyder denne switch ikke

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Netværksswitche
EAN: 0790069467783
Varenr.: 25437
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SWITCH 24 X GIGABIT POE DGS-1210-28P
4.633,83 kr
Til butik
SWITCH 24 X GIGABIT POE DGS-1210-28P billede

Produktinformation

24 PoE 10/100/1000 Base-T port with 4 x 1000Base-T /SFP ports 8 Queues, 1000Mbps SFP support only, Jumbo, MLD, SSH, "DNA" Utility - 24 x PoE 10/100/1000Mbps Auto-Negotiating Ports - 4 x Combo 1000BaseT/SFP Port - Port 1-4 802.3at up to 30W - Por

Produktspecifikationer

Mærke: D-LINK
EAN: 0790069467783
Varenr.: 15842667856207
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Switch 24 x gigabit poe dgs-1210-28p
4.947,5 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
28-ports Gigabit PoE Smart Administreret Switch
-13%5.009 kr
Før 5.769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch
5.742 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK3.495 kr3.581,25 krKøb
2Ultrashop4.199 kr4.199 krKøb
3EL-GROSSISTEN4.633,83 kr4.633,83 krKøb
4MaintainIt4.947,5 kr4.947,5 krKøb
5Estore DK5.009 kr5.009 krKøb
6Teknikproffset DK5.742 kr5.811 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch

PriceData har fulgt prisen på D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.696 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 3.495 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.951 kr.

Den nuværende pris på 3.495 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for D-Link DGS-1210-28 28-Port Gigabit PoE Smart+ Managed Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 20263.495 kr296 kr (9%)
5. maj 20263.199 kr10 kr (0%)
4. feb. 20263.209 kr510 kr (19%)
2. feb. 20262.699 kr510 kr (16%)
1. feb. 20263.209 kr510 kr (19%)
31. jan. 20262.699 kr510 kr (16%)
29. jan. 20263.209 kr510 kr (19%)
28. jan. 20262.699 kr510 kr (16%)
27. jan. 20263.209 kr485 kr (18%)
23. jan. 20262.724 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret