Gå til hovedindhold

D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol

D-LinkEAN: 0790069479878
Pris fra 3.117 krtil 5.629 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.512 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.500 kr 27. apr.

Sammenlign priser på D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3117 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link G572 Trådløs router
3.117 kr
Til butik
D-Link G572 Trådløs router billede

Produktinformation

D-Link G572 - Trådløs router 4-port switch - Wi-Fi 7, 1GbE Dual Band - 5G

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: G572
EAN: 0790069479878
Varenr.: 1003893137
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-LINK G572 5G NR BE7200 Wi-Fi 7 Maršrutizatorius | D-Link
3.427 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link 5g Nr Be7200 Wifi 7 Router
-0%3.521 kr
Før 3.521,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-link 5g Nr Be7200 Wifi 7 Router billede

Produktinformation

WiFi 7 leverer op til 7200 Mbps til jævn ydeevne med flere brugere Indbygget 5G NanoSIM og Gigabit WAN giver mobilforbindelse Fem Gigabit LAN-porte plus RJ-45 WAN gør kablet tilslutning enklere Intelligent Mesh og 12 interne antenner udvider pålidelig dækning Enterprise-funktioner som DDNS, port forwarding, SPI-firewall...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: G572
EAN: 0790069479878
Varenr.: 5020082164
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link G572 5G-router Wi-Fi 7 BE7200
-7%3.733 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol
4.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol
4.119 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
5G Wi-Fi 7 Router, 7200 Mbps, SIM-kortslot
5.629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.117 kr3.117 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.427 kr3.427 krKøb
3Dustin DK3.521 kr3.607,25 krKøb
4Teknikproffset DK3.733 kr3.792 krKøb
5Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
6Vivas DK4.119 kr4.198 krKøb
7Estore DK5.629 kr5.629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol

PriceData har fulgt prisen på D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol i 61 dage. Laveste pris i perioden er 2.500 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 3.530 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.068 kr.

Den nuværende pris på 3.117 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for D-Link 5G NR BE7200 Wi‑Fi 7 router - Gigabit, mesh, forældre­kontrol de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.117 kr4 kr (0%)
30. maj 20263.113 kr2 kr (0%)
29. maj 20263.115 kr19 kr (1%)
27. maj 20263.096 kr12 kr (0%)
24. maj 20263.108 kr5 kr (0%)
23. maj 20263.103 kr8 kr (0%)
22. maj 20263.095 kr12 kr (0%)
20. maj 20263.083 kr15 kr (0%)
19. maj 20263.068 kr74 kr (2%)
17. maj 20262.994 kr96 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret