Gå til hovedindhold

D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE

D-LinkBroer og routereEAN: 0790069469718
Pris fra 3.207 krtil 4.679 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.472 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.054 kr 20. apr.

Sammenlign priser på D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3207 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DWM-311-G Trådløs mobilmodem 3.4Gbps Ekstern
3.207 kr
Til butik
D-Link DWM-311-G Trådløs mobilmodem 3.4Gbps Ekstern billede

Produktinformation

D-Link DWM-311-G - Trådløs mobilmodem - 5G LTE - 3.4 Gbps

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DWM-311-G
EAN: 0790069469718
Varenr.: 1003228314
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE
3.245 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DWM-311-G 5G M2M Modem
3.288 kr
Til butik
D-Link DWM-311-G 5G M2M Modem billede

Produktinformation

D-Link DWM-311-G 5G M2M-modem, 5G SA- och NSA-hastigheter på upp till 3,4 Gbps för internetåtkomst och dataöverföring, 1 x 10/100/1000/2500 Ethernet LAN-port för höghastighetsanslutning via kabel, 1 x SIM-kortplats för WAN-anslutning, Plug & Play-design för snabb och enkel integration, Slitstarkt förzinkat stålhölje som är korrosionsbeständigt för att säkerställa enhetens livslängd, Driftstemperatur från -30 till 70 °C för att tåla tuffa miljöer, 5G SA och NSA, Utnyttja flexibel 4G/5G-kompatibilitet i dubbla lägen för att smidigt anpassa sig till olika operatörsnätverk. 2,5 GbE trådbunden tillförlitlighet, 2,5 Gigabit Ethernet LAN-port för M2M-applikationer med hög genomströmning som är kritiska för verksamheten. SMS-händelsehantering, Underlätta fjärrhantering via SMS, vilket minimerar personalens exponering för farliga miljöer. Industriell hållbarhet, Korrosionsbeständigt förzinkat stålhölje och robust design säkerställer tillförlitlig drift i tuffa miljöer. Säker VPN-skydd, Skydda överföringen av känslig data via säkra VPN-tunnlar för att förhindra obehörig åtkomst till nätverket. Centraliserad hantering, Hantera enheter bekvämt från var som helst via D-ECS-hanteringsplattformen. Förbättra laddningen av elfordon med 5G-hastighet, DWM-311-G 5G M2M-modem, med sina ultrasnabba 5G-hastigheter och låga latens, ger robust anslutning som är utformad för att effektivisera EV-laddningsoperationer. Det möjliggör realtidsövervakning av laddstationer och förbättrar användarupplevelsen. Med säkert VPN-skydd säkerställer det säker dataöverföring och fjärråtkomst, skyddar mot externa hot och förenklar underhållet för att ytterligare öka kostnadseffektiviteten. Plug & Play för enkel installation, Sätt bara i ett Micro-SIM-kort och starta upp; DWM-311-G ansluter omedelbart dina M2M-enheter till det snabba 5G-mobilnätet. Modemets robusta, kompakta design är perfekt för alla miljöer, även tuffa. Det är utformat för enkel fjärråtkomst i realtid och ger pålitlig långdistansanslutning som är idealisk för olika applikationer. Det stöder 4G/5G-växling, vilket gör det till en stabil anslutning och idealisk där snabb installation och robust anslutning är avgörande. Robust byggkvalitet, Det industriella höljet ger tillförlitlig höghastighetsanslutning under extrema förhållanden. Det korrosionsbeständiga förzinkade stålhöljet med stort driftstemperaturområde och fukttolerans innebär att DWM-311-G är redo för de mest krävande M2M-applikationerna i praktiskt taget alla miljöer. DWM-311-G är också konstruerad för att säkert acceptera stora fluktuationer i ingångsspänningen (VDC 5~32V), vilket ger större flexibilitet och bekvämlighet vid val av lämplig strömkälla, vilket gör dina M2M-installationer betydligt mer tillförlitliga och mycket enklare att driftsätta. Mångsidiga applikationer, Kiosk, Fjärråtkomst för självbetjäningskiosker, vilket garanterar säker och kontinuerlig service. Bankomat, Fjärrövervakning av banktjänster, vilket garanterar kontinuerliga och säkra finansiella transaktioner. Smart busshållplats, Fjärråtkomst för realtidsinformation om bussar och annonsuppdateringar, vilket förbättrar pendlarnas upplevelse. Bensinstation, Fjärrövervakning av bränsleutmatning och betalning, vilket förbättrar den optimerade driften. Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Routere
EAN: 0790069469718
Varenr.: D34960
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link 5g Nr M2m Industrial Modem
-0%3.431 kr
Før 3.431,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
5G M2M-modem – højhastighedsforbindelse
-13%4.679 kr
Før 5.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.207 kr3.207 krKøb
2Proshop DK3.245 kr3.245 krKøb
3Teknikproffset DK3.288 kr3.347 krKøb
4Dustin DK3.431 kr3.517,25 krKøb
5Estore DK4.679 kr4.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE

PriceData har fulgt prisen på D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.899 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 3.207 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.088 kr.

Den nuværende pris på 3.207 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for D-Link DWM-311-G - wireless cellular modem - 5G LTE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20263.207 kr36 kr (1%)
19. maj 20263.171 kr38 kr (1%)
17. maj 20263.133 kr11 kr (0%)
12. maj 20263.122 kr27 kr (1%)
28. apr. 20263.095 kr14 kr (0%)
26. apr. 20263.081 kr25 kr (1%)
25. apr. 20263.106 kr11 kr (0%)
22. apr. 20263.095 kr8 kr (0%)
21. apr. 20263.103 kr49 kr (2%)
20. apr. 20263.054 kr44 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret