Gå til hovedindhold

D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern

D-LinkBroer og routereEAN: 0790069475238
Pris fra 875 krtil 1.639 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 764 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 875 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern
875 kr
Til butik
D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern billede

Produktinformation

D-Link DWM-311 - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 / Ethernet 100 - 150 Mbps - Verizon

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DWM-311
EAN: 0790069475238
Varenr.: 1000856180
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DWM-311 4G LTE M2M Modem
-19%1.044 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-Link DWM-311 4G LTE M2M Modem billede

Produktinformation

D-Link DWM-311 4G M2M-modem, 4G med ett SIM-kortfack för mobil WAN, 1 x 10/100/1000 Ethernet LAN-port för tillförlitlig trådbunden anslutning, Plug & Play-design för snabb och enkel integration, Slitstarkt zinkpläterat stålhölje som är korrosionsbeständigt för att säkerställa enhetens livslängd, Driftstemperatur från -30 till 70 °C för att tåla tuffa miljöer, Plug and Play, Förenklar installationen, förbättrar säkerheten och säkerställer tillförlitlig prestanda för kritiska applikationer. GbE-kabelanslutning, Gigabit Ethernet-porten säkerställer tillförlitlig kabelansluten LAN-anslutning för högeffektiv dataöverföring. SMS-händelsehantering, Underlättar fjärrhantering via SMS, vilket minimerar personalens exponering för farliga miljöer. Industriell hållbarhet, Korrosionsbeständigt förzinkat stålhölje och robust design säkerställer tillförlitlig drift i tuffa miljöer. Säker VPN-skydd, Skydda känslig dataöverföring via säkra VPN-tunnlar för att förhindra obehörig nätverksåtkomst. Centraliserad hantering, Hantera enheter bekvämt från var som helst via D-ECS-hanteringsplattformen. Öka effektiviteten med pålitlig 4G-fjärråtkomst, DWM-311 4G M2M-modem är utformat för enkel fjärråtkomst i realtid och erbjuder sömlös trådlös anslutning som är perfekt för självbetjäningsautomater. Det förbättrar driftseffektiviteten genom att stödja intelligent lagerhantering, automatisera påfyllningsbegäranden för att effektivisera leveranser och minska kostnaderna. Plug & Play för enkel installation, Sätt bara i ett Micro-SIM-kort och starta; DWM-311 ansluter omedelbart dina M2M-enheter till det snabba 4G-mobilnätet. Modemets robusta, kompakta design är perfekt för alla miljöer, även tuffa. Det är utformat för enkel fjärråtkomst i realtid och ger pålitlig långdistansanslutning som är idealisk för olika applikationer. Det inkluderar också en VPN-klient som förbättrar säkerheten och skyddar dataintegriteten i hela ditt nätverk, vilket gör det till ett utmärkt val där snabb installation och robust anslutning är avgörande. Robust byggkvalitet, Det industriella höljet ger tillförlitlig höghastighetsanslutning under extrema förhållanden. Det korrosionsbeständiga förzinkade stålhöljet med stort driftstemperaturområde och fukttolerans innebär att DWM-311 är redo för de mest krävande M2M-applikationerna i praktiskt taget alla miljöer. Mångsidiga applikationer, Kiosk, Fjärråtkomst för självbetjäningskiosker, vilket garanterar säker och kontinuerlig service. Bankomat, Fjärrövervakning av banktjänster, vilket garanterar kontinuerliga och säkra finansiella transaktioner. Smart busshållplats, Fjärråtkomst för bussinformation i realtid och annonsuppdateringar, vilket förbättrar pendlarupplevelsen. Bensinstation, Fjärrövervakning av bränsleutmatning och betalning, vilket förbättrar den optimerade driften. Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Routere
EAN: 0790069475238
Varenr.: D34959
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link 4g Lte M2m Industrial Modem
1.119 kr
Til butik
D-link 4g Lte M2m Industrial Modem billede

Produktinformation

Rugged LTE forbinder fjerntliggende lokationer med op til 150 Mbps i nedstrøm En enkelt RJ-45-port understøtter 10/100/1000 Mbit/s til hurtig backhaul Webbaseret administration og Edge Cloud-værktøjer forenkler fjernstyring Stålkabinet til industribrug, klassificeret til -30 til 60 °C, tåler barske miljøer LED-statusindikator og nulstillingsknap fremskynder fejlfinding på stedet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: DWM-311
EAN: 0790069475238
Varenr.: 5020066378
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
4G LTE M2M-modem – pålidelig forbindelse
-13%1.639 kr
Før 1.879 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK875 kr875 krKøb
2Teknikproffset DK1.044 kr1.103 krKøb
3Dustin DK1.119 kr1.205,25 krKøb
4Estore DK1.639 kr1.639 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern

PriceData har fulgt prisen på D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern i 179 dage. Laveste pris i perioden er 875 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.306 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.088 kr.

Den nuværende pris på 875 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for D-Link DWM-311 Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026875 kr220 kr (20%)
23. maj 20261.095 kr11 kr (1%)
22. maj 20261.084 kr2 kr (0%)
21. maj 20261.086 kr27 kr (3%)
20. maj 20261.059 kr3 kr (0%)
19. maj 20261.056 kr3 kr (0%)
18. maj 20261.053 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.056 kr6 kr (1%)
15. maj 20261.050 kr6 kr (1%)
14. maj 20261.056 kr24 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret