Gå til hovedindhold

Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA

Pris fra 149 krtil 399 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 250 kr (63% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair RS140 Ventilator 2pk (sort)
-19%149 kr
Før 183 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair RS140 Ventilator 2pk (sort) billede

Produktinformation

Corsair RS140 Ventilator 2pk (sort) - 140mm, 330 – 1700 RPM ±10%, 10 - 36 dBA - Blæsere/kølere/vandkøling Blæsere

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: vandkøling
Artikel nr.: CO-9050191-WW
EAN: 0840006684237
Varenr.: 1310378
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA
-3%183 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 140mm x 140mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 36 dBa, lufttryk max 95.5 CFM, max statisk luftryk 3.46 mmH2O, omdrejningshastighed: 0 - 1700 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins, kan sammenkobles (daisy-chain): ja - via kabler, farve: sort.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9050191-WW
EAN: 0840006684237
Varenr.: 3266877
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RS140 Fan 2-pack Sort 140 mm
225 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR RS140 - Indsats med blæser - 140 mm - sort (pakke med 2)
250 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC blæser 140 mm - Corsair RS140, sort, 2-pak, PWM
-3%379 kr
Før 389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC blæser 140 mm - Corsair RS140, sort, 2-pak, PWM
-2%399 kr
Før 409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK149 kr149 krKøb
2Proshop DK183 kr222 krKøb
3CompuMail DK225 kr225 krKøb
4CS MEGASTORE DK250 kr289 krKøb
5Boligcenter DK379 kr379 krKøb
6Vivas DK399 kr478 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA i 181 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 343 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 220 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Corsair RS140 - dual-pack - Kabinet køler - 140mm - Sort - 36 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026149 kr34 kr (19%)
4. maj 2026183 kr20 kr (10%)
2. maj 2026203 kr4 kr (2%)
1. maj 2026207 kr4 kr (2%)
27. apr. 2026203 kr4 kr (2%)
26. apr. 2026207 kr4 kr (2%)
24. apr. 2026203 kr4 kr (2%)
22. apr. 2026207 kr4 kr (2%)
20. apr. 2026203 kr2 kr (1%)
19. apr. 2026205 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret