Gå til hovedindhold

Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA

Pris fra 480 krtil 1.049 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 569 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 470 kr 29. maj

Sammenlign priser på Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 480 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RS120 MAX Triple Pack Fan 3-pack Sort 120 mm
480 kr
Til butik
CORSAIR RS120 MAX Triple Pack Fan 3-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

CORSAIR RS120 MAX Triple Pack - Indsats med blæser - 120 mm (pakke med 3)

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CO-9050171-WW
EAN: 0840006669951
Varenr.: 1002205997
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA
532 kr
Til butik
Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 120mm x 120mm x 30mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 29.5 dBa, lufttryk max 72 CFM, max statisk luftryk 4.2 mmH2O, omdrejningshastighed: 425 - 2000 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, farve: sort.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9050171-WW
EAN: 0840006669951
Varenr.: 3249301
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair RS120 MAX 120 mm kabinetblæsere - Sort, 3-pak
1.029 kr
Til butik
Corsair RS120 MAX 120 mm kabinetblæsere - Sort, 3-pak billede

Produktinformation

Effektiv kabinetkøling til din PCCorsair RS120 MAX er et sæt på tre 120 mm kabinetblæsere designet til stabil luftgennemstrømning i dit computerkabinet. Med PWM-styring kan hastigheden finjusteres op til 2.000 RPM, så du får den rette balance mellem køling og lyd. Blæserne leverer op til 72 cfm luftflow og et statisk tryk på op til 4,2 mmH2O, hvilket gør dem velegnede til generel kabinetkøling. Det sorte, diskrete design passer elegant ind i de fleste builds.Til dig der vil have kontrol og kvalitetMed 4-pin PWM-stik og en strømforbrug på 0,18 A pr. blæser får du præcis styring via bundkort eller blæserkontroller. Sættet kommer i en 3-pak med skruer, så det er nemt at opgradere luftcirkulationen i hele kabinettet. Støjniveauet ved høj hastighed er 29,5 dB, hvilket giver et behageligt lydniveau til daglig brug.Type: KabinetblæserDiameter: 120 mmMål (B × D × H): 120 × 120 × 30 mmMaks. omdrejninger: 2.000 RPMMaks. luftflow: 72 cfmMin. luftflow: 16,5 cfmMaks. statisk tryk: 4,2 mmH2OMin. statisk tryk: 0,22 mmH2OStøjniveau ved høj hastighed: 29,5 dBStik: 4-pin PWMStrøm pr. blæser: 0,18 APlacering: ComputerkabinetAntal i pakken: 3 stk.Farve: SortMedfølger: 36 skruer, æske...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.85g
EAN: 0840006669951
Varenr.: 2154714
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair RS120 MAX 120 mm kabinetblæsere - Sort, 3-pak
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK480 kr480 krKøb
2Proshop DK532 kr571 krKøb
3Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
4Vivas DK1.049 kr1.128 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA i 133 dage. Laveste pris i perioden er 470 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 934 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 600 kr.

Den nuværende pris på 480 kr er 20% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 43% den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Corsair RS120 MAX 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026480 kr10 kr (2%)
29. maj 2026470 kr3 kr (1%)
28. maj 2026473 kr3 kr (1%)
26. maj 2026476 kr3 kr (1%)
24. maj 2026479 kr3 kr (1%)
23. maj 2026482 kr3 kr (1%)
22. maj 2026485 kr6 kr (1%)
20. maj 2026491 kr6 kr (1%)
18. maj 2026497 kr3 kr (1%)
17. maj 2026500 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret