Gå til hovedindhold

Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 749 krtil 1.249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 500 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 669 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-23%749 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Gold effektivitet / A støjniveau, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og rifle leje, aktiv PFC, kabler: 1 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 850 watt - Includes a 1x 12V-2x6 (12+4-pin) to dual 8-pin Pcie (2+6-pin) cable that increases the total amount of PCIe 6+2 cables to 3...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020296-EU
EAN: 0840006691204
Varenr.: 3324408
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RMe Series RM850e 850Watt 80 PLUS Gold
905 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM850e PSU (sort)
949 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning Corsair RMe Series RM850e 850 W 80 PLUS Gold (ATX 3.1)
-7%1.049 kr
Før 1.129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning Corsair RMe Series RM850e 850 W 80 PLUS Gold (ATX 3.1)
-7%1.069 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR RMe Series RM850e 850Watt 80 PLUS Gold
1.159 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm850e (2025) 850w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK749 kr749 krKøb
2CompuMail DK905 kr905 krKøb
3Komplett DK949 kr949 krKøb
4Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
5Vivas DK1.069 kr1.138 krKøb
6Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb
7Dustin DK1.249 kr1.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 669 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 895 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Corsair RMe Series RM850e (2025) Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026749 kr192 kr (20%)
16. maj 2026941 kr48 kr (5%)
9. maj 2026893 kr195 kr (28%)
4. maj 2026698 kr273 kr (28%)
21. apr. 2026971 kr302 kr (45%)
2. apr. 2026669 kr302 kr (31%)
10. mar. 2026971 kr222 kr (30%)
24. feb. 2026749 kr222 kr (23%)
31. jan. 2026971 kr8 kr (1%)
30. jan. 2026979 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret