Gå til hovedindhold

Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 549 krtil 849 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 300 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 532 kr 4. maj

Sammenlign priser på Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 549 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM650e PSU (sort)
549 kr
Til butik
Corsair RMe Series RM650e PSU (sort) billede

Produktinformation

Corsair RMe Series RM650e PSU (sort) - ATX 3.1, PCIe 5.1, Cybenetics Gold, Fully Modular - Strømforsyninger Strømforsyninger

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Strømforsyninger
Artikel nr.: CP-9020302-EU
EAN: 0840440485735
Varenr.: 1317198
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
608 kr
Til butik
Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Platinum effektivitet / A++ støjniveau, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og rifle leje, aktiv PFC, kabler: 1 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 300 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 650 watt - Includes a 1x 12V-2x6 (12+4-pin) to dual 8-pin Pcie (2+6-pin) cable that increases the total amount of PCIe 6+2 cables to 3...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020302-EU
EAN: 0840440485735
Varenr.: 3324406
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RMe Series RM650e 650Watt 80 PLUS Gold
650 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm650e (2025) 650w Atx 80+ Gold Strømforsyning
749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Corsair RMe Series RM650e 650 W 80 PLUS Gold (ATX 3.1)
769 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Corsair RMe Series RM650e 650 W 80 PLUS Gold (ATX 3.1)
789 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR RMe Series RM650e 650Watt 80 PLUS Gold
849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK549 kr549 krKøb
2Proshop DK608 kr608 krKøb
3CompuMail DK650 kr650 krKøb
4Dustin DK749 kr835,25 krKøb
5Boligcenter DK769 kr769 krKøb
6Vivas DK789 kr858 krKøb
7Ultrashop849 kr849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 179 dage. Laveste pris i perioden er 532 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 735 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 639 kr.

Den nuværende pris på 549 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Corsair RMe Series RM650e (2025) Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026549 kr17 kr (3%)
4. maj 2026532 kr101 kr (16%)
1. maj 2026633 kr2 kr (0%)
29. apr. 2026635 kr28 kr (4%)
28. apr. 2026663 kr39 kr (6%)
26. apr. 2026624 kr6 kr (1%)
25. apr. 2026630 kr6 kr (1%)
21. apr. 2026636 kr6 kr (1%)
20. apr. 2026642 kr6 kr (1%)
19. apr. 2026648 kr42 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret