Gå til hovedindhold

Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.140 krtil 1.489 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 349 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 999 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1140 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM1000e PSU (hvidt)
1.140 kr
Til butik
Corsair RMe Series RM1000e PSU (hvidt) billede

Produktinformation

Corsair RMe Series RM1000e PSU (hvidt) - ATX 3.1, PCIe 5.1, Cybenetics Gold, Fully Modular - Strømforsyninger Strømforsyninger

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Strømforsyninger
Artikel nr.: CP-9020294-EU
EAN: 0840006687276
Varenr.: 1322274
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold
1.200 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
1.259 kr
Til butik
Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Gold effektivitet / A støjniveau, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og rifle leje, aktiv PFC, kabler: 1 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 1000 watt - Includes a 1x 12V-2x6 (12+4-pin) to dual 8-pin Pcie (2+6-pin) cable that increases the total amount of PCIe 6+2 cables to 3...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020294-EU
EAN: 0840006687276
Varenr.: 3385115
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning Corsair RMe Series RM1000e 1000 W 80+ Gold (hvid)
-7%1.399 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning Corsair RMe Series RM1000e 1000 W 80+ Gold (hvid)
-7%1.419 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm1000e (2025) White 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
-0%1.436 kr
Før 1.436,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold
1.489 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.140 kr1.140 krKøb
2CompuMail DK1.200 kr1.200 krKøb
3Proshop DK1.259 kr1.259 krKøb
4Boligcenter DK1.399 kr1.399 krKøb
5Vivas DK1.419 kr1.488 krKøb
6Dustin DK1.436 kr1.522,25 krKøb
7Ultrashop1.489 kr1.489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.291 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.218 kr.

Den nuværende pris på 1.140 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 42 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.140 kr77 kr (6%)
30. apr. 20261.217 kr7 kr (1%)
28. apr. 20261.224 kr7 kr (1%)
27. apr. 20261.231 kr7 kr (1%)
26. apr. 20261.224 kr29 kr (2%)
25. apr. 20261.253 kr14 kr (1%)
24. apr. 20261.239 kr7 kr (1%)
23. apr. 20261.232 kr7 kr (1%)
21. apr. 20261.225 kr226 kr (23%)
2. apr. 2026999 kr250 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret