Gå til hovedindhold

Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 929 krtil 1.449 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 520 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 849 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 929 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-23%929 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Platinum effektivitet / A- støjniveau, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og rifle leje, aktiv PFC, kabler: 1 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, tynde kabler, farve: sort, 1000 watt - Includes a 1x 12V-2x6 (12+4-pin) to dual 8-pin Pcie (2+6-pin) cable that increases the total amount of PCIe 6+2 cables to 3...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020297-EU
EAN: 0840006691327
Varenr.: 3324409
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RMe Series RM1000e 1000Watt 80 PLUS Gold
1.097 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair RMe Series RM1000e PSU (sort)
1.140 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning Corsair RMe Series RM1000e 1000 W 80 PLUS Gold (ATX 3.1)
-8%1.269 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning Corsair RMe Series RM1000e 1000 W 80 PLUS Gold (ATX 3.1)
-8%1.289 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR RMe Series RM1000e 1000Watt 80 PLUS Gold
1.349 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm1000e (2025) 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK929 kr929 krKøb
2CompuMail DK1.097 kr1.097 krKøb
3Komplett DK1.140 kr1.140 krKøb
4Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
5Vivas DK1.289 kr1.358 krKøb
6Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb
7Dustin DK1.449 kr1.535,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 177 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.191 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.064 kr.

Den nuværende pris på 929 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Corsair RMe Series RM1000e (2025) Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026929 kr141 kr (13%)
22. maj 20261.070 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.078 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.086 kr13 kr (1%)
19. maj 20261.073 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.081 kr8 kr (1%)
17. maj 20261.089 kr18 kr (2%)
16. maj 20261.071 kr72 kr (7%)
9. maj 2026999 kr89 kr (10%)
4. maj 2026910 kr187 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret