Gå til hovedindhold

Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA

Pris fra 268 krtil 469 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 201 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 262 kr 1. maj

Sammenlign priser på Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 268 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR iCUE Link RX140 RGB Fan 1-pack Sort 140 mm
268 kr
Til butik
CORSAIR iCUE Link RX140 RGB Fan 1-pack Sort 140 mm billede

Produktinformation

CORSAIR iCUE Link RX140 RGB - Indsats med blæser - 140 mm - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CO-9051019-WW
EAN: 0840006680932
Varenr.: 1001914862
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA
307 kr
Til butik
Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 140mm x 140mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 36 dBa, lufttryk max 95.7 CFM, max statisk luftryk 3.79 mmH2O, omdrejningshastighed: 300 - 1700 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kan sammenkobles (daisy-chain): ja - via stik på rammen, kontrolleret af: Corsair iCUE, farve: sort med RGB.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9051019-WW
EAN: 0840006680932
Varenr.: 3242219
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetventilator 140 mm - Corsair iCUE LINK RX140 RGB, sort
-4%449 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kabinetventilator 140 mm - Corsair iCUE LINK RX140 RGB, sort billede

Produktinformation

Fordele ved kabinetventilator 140 mmOpgrader luftgennemstrømningen og stilen i din pc med Corsair iCUE LINK RX140 RGB. Den 140 mm store blæser leverer effektiv køling til kabinetter og giver et markant visuelt løft med RGB-belysning i flere farver. Velegnet til dig, der ønsker stabil ydelse til gaming- og arbejdsbyg, uden at støjniveauet løber løbsk.Ydelse og styringVentilatoren bruger magnetisk leje for jævn drift og lang holdbarhed. Med PWM-styring kan omdrejningerne reguleres fra 300–1.700 RPM, så du kan balancere køling og lyd efter behov. Ved lav hastighed er støjniveauet 10 dB, mens den maksimale luftstrøm når op på 94,7 cfm og statisk tryk 3,75 mmH2O - ideelt til effektiv luftbevægelse i kabinettet.Type: KabinetventilatorStørrelse: 140 × 140 × 2,5 cmDiameter: 14 cmFarve: SortLED-belysning: RGB (multifarve)Antal blæsere: 1Lejetype: Magnetisk levitationPWM: JaHastighed: 300–1.700 RPMMaks. luftstrøm: 94,7 cfmMin. luftstrøm: 17,9 cfmStatisk tryk: 3,75 mmH2OStøjniveau lav/høj: 10 dB / 36 dBStrømforbrug: Blæserstrøm 0,7 AMål (B × D × H): 14,0 × 14,0 × 2,5 cmVægt: 0,028 kgPakkens indhold: 1 ventilator, skruer inkluderetGaranti: 5 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.3g
EAN: 0840006680932
Varenr.: 1919682
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetventilator 140 mm - Corsair iCUE LINK RX140 RGB, sort
-4%469 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK268 kr268 krKøb
2Proshop DK307 kr346 krKøb
3Boligcenter DK449 kr449 krKøb
4Vivas DK469 kr548 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA i 181 dage. Laveste pris i perioden er 262 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 362 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 280 kr.

Den nuværende pris på 268 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX140 RGB - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026268 kr1 kr (0%)
24. maj 2026269 kr1 kr (0%)
23. maj 2026268 kr15 kr (5%)
22. maj 2026283 kr3 kr (1%)
20. maj 2026280 kr2 kr (1%)
15. maj 2026278 kr1 kr (0%)
14. maj 2026277 kr2 kr (1%)
13. maj 2026275 kr4 kr (1%)
12. maj 2026279 kr1 kr (0%)
9. maj 2026278 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret