Gå til hovedindhold

Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA

Pris fra 607 krtil 1.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 512 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 598 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 607 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR iCUE Link RX140 MAX RGB Starter Kit Fan 2-pack Sort 140 mm
607 kr
Til butik
CORSAIR iCUE Link RX140 MAX RGB Starter Kit Fan 2-pack Sort 140 mm billede

Produktinformation

CORSAIR iCUE Link RX140 MAX RGB Starter Kit - Indsats med blæser - 140 mm - sort (pakke med 2)

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CO-9051036-WW
EAN: 0840006682998
Varenr.: 1002525730
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA
693 kr
Til butik
Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 140mm x 140mm x 30mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 36 dBa, lufttryk max 102.9 CFM, max statisk luftryk 2.38 mmH2O, omdrejningshastighed: 0 - 1600 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kan sammenkobles (daisy-chain): ja - via stik på rammen, kontroller inkluderet: iCUE LINK System Hub, kontrolleret af: Corsair iCUE, farve: sort med RGB. - Corsair iCUE software control to sync all your Corsair iCUE products...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9051036-WW
EAN: 0840006682998
Varenr.: 3307293
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetventilator 140 mm - Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB, sort, 2-pack
-1%1.099 kr
Før 1.109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kabinetventilator 140 mm - Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB, sort, 2-pack billede

Produktinformation

Fordele ved kabinetventilator med RGBOpgrader luftflow og udseende i din pc med Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB. Dette sæt med to 140 mm blæsere giver effektiv køling til computerkabinettet, mens flerfarvet RGB-belysning skaber et stilrent look i dit setup. Perfekt til gaming- og high-end pc’er, hvor stabil temperatur og visuel tilpasning er vigtig.Ydelse og styringVentilatorerne kører fra 300 til 1.600 rpm med PWM-styring, så du kan balancere støjniveau og køleeffekt præcist. Ved lav hastighed er støjen ned til 10 dB, mens maksimal luftstrøm når op på 102,9 cfm og statisk tryk op til 2,38 mmH2O. Sættet leveres med skruer og inkluderer en RGB-controller for nem lysstyring.Type: Ventilator til computerkabinettetStørrelse: 14 cm (140 mm)Mål (B × D × H): 14,0 × 14,0 × 3,0 cmOmdrejninger: 300–1.600 rpm (PWM)Maks. luftstrøm: 102,9 cfmMin. luftstrøm: 27,2 cfmMaks. statisk tryk: 2,38 mmH2OMin. statisk tryk: 0,2 mmH2OStøj: 10–31 dBStrømforbrug blæser: 0,29 ABelysning: 8 RGB LED, flerfarvetFarve: SortVægt: 0,715 kgAntal i pakken: 2 stk.Medfølger: Skruer og RGB-controllerGaranti: 5 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.75g
EAN: 0840006682998
Varenr.: 2073874
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetventilator 140 mm - Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB, sort, 2-pack
-1%1.119 kr
Før 1.129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK607 kr607 krKøb
2Proshop DK693 kr732 krKøb
3Boligcenter DK1.099 kr1.099 krKøb
4Vivas DK1.119 kr1.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA i 185 dage. Laveste pris i perioden er 598 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 815 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 727 kr.

Den nuværende pris på 607 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026607 kr1 kr (0%)
23. maj 2026608 kr1 kr (0%)
22. maj 2026609 kr4 kr (1%)
20. maj 2026605 kr2 kr (0%)
16. maj 2026607 kr4 kr (1%)
15. maj 2026603 kr1 kr (0%)
14. maj 2026602 kr2 kr (0%)
12. maj 2026600 kr3 kr (0%)
8. maj 2026603 kr2 kr (0%)
7. maj 2026605 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret