Gå til hovedindhold

Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA

Pris fra 607 krtil 1.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 512 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 322 kr 3. maj

Sammenlign priser på Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 607 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR iCUE Link RX140 MAX RGB Starter Kit Fan 2-pack Hvid 140 mm
607 kr
Til butik
CORSAIR iCUE Link RX140 MAX RGB Starter Kit Fan 2-pack Hvid 140 mm billede

Produktinformation

CORSAIR iCUE Link RX140 MAX RGB Starter Kit - Indsats med blæser - 140 mm - hvid (pakke med 2)

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CO-9051040-WW
EAN: 0840006683032
Varenr.: 1002525734
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA
693 kr
Til butik
Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 140mm x 140mm x 30mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 36 dBa, lufttryk max 102.9 CFM, max statisk luftryk 2.38 mmH2O, omdrejningshastighed: 0 - 1600 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kan sammenkobles (daisy-chain): ja - via stik på rammen, kontroller inkluderet: iCUE LINK System Hub, kontrolleret af: Corsair iCUE, farve: hvid med RGB. - Corsair iCUE software control to sync all your Corsair iCUE products...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9051040-WW
EAN: 0840006683032
Varenr.: 3307299
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB kabinetblæser 140 mm - hvid (2-pack)
1.099 kr
Til butik
Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB kabinetblæser 140 mm - hvid (2-pack) billede

Produktinformation

Effektiv RGB-køling til dit kabinetGiv din PC et køligt løft og et stilrent hvidt look med Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB. Denne pakke med to 140 mm-blæsere leverer justerbare omdrejninger fra 300–1.600 RPM og op til 102,9 cfm luftgennemstrømning, så du kan balancere ydelse og støjniveau efter behov. De gennemsigtige blade og den flerfarvede belysning skaber et flot lys i kabinettet.Designet til kabinetter - klar til styringHver blæser har 8 RGB-dioder med multicolor-lys, PWM-styring for præcis hastighedsregulering og er optimeret til brug i computerkabinetter. Medfølgende RGB-controller og skruer gør det nemt at komme i gang. Den hvide ramme passer elegant i lyse builds, mens den lave støj ved lav hastighed på kun 10 dB sikrer en behagelig oplevelse ved idle eller let brug.Type: KabinetblæserStørrelse: 140 × 140 × 3,0 cmDiameter: 14 cmHastighed: 300–1.600 RPMMaks. luftgennemstrømning: 102,9 cfmLufttryk: 0,2–2,38 mmH2OLydniveau: 10–31 dBStrømforbrug (blæserstrøm): 0,29 ARGB-lys: 8 LED, multicolorPWM: JaAntal i pakken: 2Farve: HvidMål (B × D × H): 14,0 × 14,0 × 3,0 cmVægt: 0,715 kgTilbehør: RGB-controller og skruerGaranti: 5 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.75g
EAN: 0840006683032
Varenr.: 2106058
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB kabinetblæser 140 mm - hvid (2-pack)
1.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK607 kr607 krKøb
2Proshop DK693 kr732 krKøb
3Boligcenter DK1.099 kr1.099 krKøb
4Vivas DK1.119 kr1.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA i 179 dage. Laveste pris i perioden er 322 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 822 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 594 kr.

Den nuværende pris på 607 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 26% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX140 MAX RGB (2-pack) - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 36 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026607 kr1 kr (0%)
23. maj 2026608 kr1 kr (0%)
22. maj 2026609 kr4 kr (1%)
20. maj 2026605 kr2 kr (0%)
16. maj 2026607 kr4 kr (1%)
15. maj 2026603 kr1 kr (0%)
14. maj 2026602 kr2 kr (0%)
12. maj 2026600 kr219 kr (27%)
8. maj 2026819 kr3 kr (0%)
6. maj 2026822 kr500 kr (155%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret