Gå til hovedindhold

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml

CliniqueLotion og fugtighedscreme100 timers langtidshydreringDaglig ansigtspleje til alle hudtyperEAN: 0192333066942

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 75 ml giver intensiv fugt i 100 timer. Oliefri gel-creme med aloe bio-ferment og hyaluronsyre. Læs mere

Pris fra 198 krtil 361 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 163 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 198 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 75 ml
198 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 75 ml
206 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 75 ml
-15%265 kr
Før 312 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizer (75ml)
-27%294 kr
Før 402 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Clinique Moisture Surge 100H Moisturizer 75 ML (Limited Edition)
-22%299 kr
Før 385 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Hydrator 75 ml
356 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml
361 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK198 kr237 krKøb
2CS MEGASTORE DK206 kr245 krKøb
3Cocopanda DK265 kr265 krKøb
4Bangerhead DK294 kr294 krKøb
5NiceHair.dk299 kr299 krKøb
6Lyko DK356 kr356 krKøb
7NordicFeel DK361 kr361 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 75 ml

Clinique

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 75 ml giver intensiv fugt i 100 timer. Oliefri gel-creme med aloe bio-ferment og hyaluronsyre.

• oliefri fugtighedscreme
• ansigtshydrering
• fugtcreme 100 timer
• aloe hyaluronsyre creme
• sensitiv hud fugtgiver
• Daglig ansigtspleje til alle hudtyper
• 100 timers langtidshydrering

Beskrivelse

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator er en revolutionerende oliefri gel-creme der leverer intens fugtning i op til 100 timer. Med eksklusiv aloe bio-ferment og hyaluronsyre trænger denne avancerede formel dybt ind i hudens overflade - hele 10 lag ned i epidermis. Auto-Replenishing Technology hjælper huden med at skabe sin egen indre vandkilde, så huden kontinuerligt genfugter sig selv. Perfekt til alle hudtyper, inklusive sensitiv hud. Giver øjeblikkeligt fugtboost på 174% og sikrer langvarig hydrering selv efter ansigtsvask. Cremen er allergitestet, parfumefri og kommer i bæredygtig genbrugsemballage.

Specifikationer

Hudtype:Alle hudtyper, sensitiv hud
Volumen:75 ml
Anvendelse:Dag og nat
Fugteffekt:100 timers hydrering
Konsistens:Oliefri gel-creme
Certificeringer:Allergitestet, dermatologisk testet
Indeholder ikke:Parfume, olie, parabener, phthalater
Hovedingredienser:Aloe bio-ferment, hyaluronsyre, aktiveret aloe-vand, koffein

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe holder fugten fra Clinique Moisture Surge 100H?

Cremen giver fugt i op til 100 timer, selv efter ansigtsvask. Den trænger 10 lag dybt ned i epidermis og skaber en langtidsholdbar fugtreserve.

Er Clinique Moisture Surge 100H velegnet til sensitiv hud?

Ja, produktet er allergitestet og dermatologisk testet. Det er parfumefrit og oliefrit, hvilket gør det ideelt til sensitiv og reaktiv hud.

Kan jeg bruge denne creme under makeup?

Ja, den oliefri gel-creme-konsistens skaber et perfekt glat grundlag for makeup. Den absorberes hurtigt og efterlader ikke fedtet finish.

Hvad er Auto-Replenishing Technology?

Det er Cliniques patenterede teknologi med aktiveret aloe-vand og koffein, som hjælper huden med at skabe sin egen indre vandkilde og kontinuerligt genfugte sig selv.

Er emballagen miljøvenlig?

Ja, 75 ml kommer i genanvendelige glaskrukker. Clinique bruger også PCR (Post-Consumer Recycled) materiale for at reducere plastaffald.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml

PriceData har fulgt prisen på Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml i 184 dage. Laveste pris i perioden er 198 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 238 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 220 kr.

Den nuværende pris på 198 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 75 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026198 kr9 kr (4%)
13. maj 2026207 kr3 kr (1%)
12. maj 2026204 kr6 kr (3%)
6. maj 2026198 kr2 kr (1%)
2. maj 2026200 kr3 kr (1%)
1. maj 2026203 kr5 kr (3%)
30. apr. 2026198 kr10 kr (5%)
29. apr. 2026208 kr3 kr (1%)
28. apr. 2026205 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026208 kr10 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret