Gå til hovedindhold

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml

CliniqueLotion og fugtighedscreme100 timers vedvarende fugtDaglig ansigtspleje til alle hudtyperEAN: 0192333066928

Oliefri gel-creme der holder huden fugtmættet i op til 100 timer. Auto-Replenishing Technology hjælper huden med at skabe sin egen vandkilde. Læs mere

Pris fra 122 krtil 175 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 53 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 104 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 122 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 30 ml
122 kr
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Clinique hydration moisture surge 100H auto-replenishing hydrator 30ml
129 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 30 ml
130 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizer 30 ml
-23%138 kr
Før 180 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clinique Moisture Surge™ 100-Hour Auto Replenishing Hydrator 30ml
-20%138 kr
Før 173 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml
169 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Hydrator 30
175 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK122 kr161 krKøb
2Hobbix129 kr129 krKøb
3Beautycos DK130 kr159 krKøb
4Bangerhead DK138 kr138 krKøb
5Cocopanda DK138 kr138 krKøb
6NordicFeel DK169 kr169 krKøb
7Lyko DK175 kr175 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator 30 ml

Clinique

Oliefri gel-creme der holder huden fugtmættet i op til 100 timer. Auto-Replenishing Technology hjælper huden med at skabe sin egen vandkilde.

• fugtgivende ansigtscreme
• gel-creme
• 100 timers fugt
• oliefri fugtighedscreme
• hyaluronsyre creme
• aloe vera ansigtspleje
• sensitiv hud creme
• parfumefri fugtighedscreme
• Daglig ansigtspleje til alle hudtyper
• 100 timers vedvarende fugt

Beskrivelse

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator er en avanceret fugtgivende ansigtscreme, der revolutionerer hudpleje med sin innovative gel-creme formel. Denne oliefri fugtighedscreme trænger dybt ind i huden - helt ned gennem 10 lag af overhuden - og leverer intens fugt, der holder i op til 100 timer, selv efter ansigtsvask. Formuleret med eksklusiv aloe bio-ferment og hyaluronsyre arbejder Auto-Replenishing Technology for at hjælpe huden med at skabe sin egen indre vandkilde. Resultatet er en kontinuerlig genfugtning, der giver huden en fyldig og sund glød. Velegnet til alle hudtyper inklusive sensitiv hud, og kan bruges både morgen og aften eller som 5-minutters intensiv fugtmaske. Parfumefri og allergitestet.

Specifikationer

Formel:Oliefri gel-creme
Fugttid:100 timer
Hudtype:Alle hudtyper
Parfume:Parfumefri
Volumen:30 ml
Testning:Dermatologisk testet, allergitestet
Emballage:Genanvendelig glaskrukke
Nøgleingredienser:Aloe bio-ferment, hyaluronsyre, glycerin

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe holder Moisture Surge 100H huden fugtig?

Cremen giver op til 100 timers vedvarende fugt, selv efter ansigtsvask, takket være den avancerede Auto-Replenishing Technology.

Er Moisture Surge 100H egnet til sensitiv hud?

Ja, produktet er dermatologisk testet, allergitestet og parfumefri, hvilket gør det velegnet til alle hudtyper inklusive sensitiv hud.

Hvordan virker Auto-Replenishing Technology?

Teknologien hjælper huden med at skabe sin egen indre vandkilde, så huden kontinuerligt genfugter sig selv og binder fugten for en vedvarende fyldig glød.

Kan jeg bruge Moisture Surge 100H under makeup?

Ja, den lette gel-creme formel kan bruges under makeup og skaber et glat fundament. Den kan også bruges over makeup eller som en 5-minutters intensiv fugtmaske.

Hvor dybt trænger cremen ind i huden?

Formlen trænger dybt ind gennem 10 lag af overhuden og leverer intens fugtighed direkte hvor den er mest behov.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml i 176 dage. Laveste pris i perioden er 104 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 122 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 115 kr.

Den nuværende pris på 122 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026122 kr3 kr (3%)
13. maj 2026119 kr1 kr (1%)
12. maj 2026120 kr6 kr (5%)
3. maj 2026114 kr8 kr (7%)
18. apr. 2026122 kr18 kr (17%)
14. mar. 2026104 kr10 kr (9%)
12. mar. 2026114 kr2 kr (2%)
6. mar. 2026112 kr3 kr (3%)
17. feb. 2026109 kr4 kr (4%)
7. feb. 2026113 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret