Gå til hovedindhold

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml

CliniqueLotion og fugtighedscremeEAN: 0192333066959
Pris fra 398 krtil 540 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 142 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 345,15 kr 14. maj

Sammenlign priser på Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 398 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizer (125ml)
-30%398 kr
Før 570 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizer (125ml) billede

Produktinformation

Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream er en oliefri gelcreme, der udgør den næste generation af Cliniques populære ansigtscremer. Formuleret med eksklusiv aloe bio-ferment og hyaluronsyre, trænger denne opgraderede formel dybt ind i hudens overflade, leverer intens fugt, der strækker sig gennem 10 lag af overhuden* og forbliver effektiv i op til 100 timer, selv efter ansigtsvask. Denne creme er en fantastisk gave til alle med tør eller dehydreret hud, eller til dig, der ønsker en luksuriøs og effektiv fugtighedscreme. Cremen er velegnet til alle hudtyper. Det gør produktet: Ansigtscremen har en oliefri formel, der tilfører fugt, og som trænger ind i over 10 lag i overhuden.* Giver et øjeblikkeligt fugtboost på 174%** og holder huden fugtmættet i 100 timer. Den avancerede ansigtscreme med Auto-Replenishing Technology hjælper huden med at skabe sin egen indre vandkilde, så huden kontinuerligt genfugter sig selv og derefter binder fugten, så den får en uendeligt fyldig og sund glød. Velegnet til sart hud. For et ekstra fugtboost, påfør et tykt lag af Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream som en 5-minutters maske. Fjern overskydende creme med en vatrondel eller massér den forsigtigt ind i huden. Integrer ansigtscremen i din daglige hudplejerutine morgen og aften efter rensning for at opnå optimal hydrering og en sund, strålende glød. Effektive resultater efter én anvendelse Booster fugtniveauet med +174%** Giver 100 timers fugt Skaber et glat og velfugtet udgangspunkt til påføring af makeup Samme lette, vanedannende, oliefri gelcreme-konsistens Hvad er resultaterne efter en uge? 99 % af kvinderne sagde, at huden føltes fugtet i dybden.*** 95 % af kvinderne sagde, at huden så fyldig ud.*** 91 % af kvinderne sagde, at huden så strålende ud.*** 98 % af kvinderne sagde, at huden føltes mere spændstig.*** 95 % af kvinderne sagde, at huden føltes sundere.*** *I hudens overflade, in vitro-test efter 30 minutter. **Klinisk test af 19 kvinder. ***Forbrugertest af 110 kvinder. Vores emballage: Nu i mere bæredygtig emballage. 30 ml, 50 ml og 75 ml er pakket i genanvendelige glaskrukker. Krukken på 15 ml er fremstillet af mindst 40 % genbrugsmateriale. Hvad er PCR? PCR står for """"Post-Consumer Recycled". PCR-plast er genbrugsplast. Ved hjælp af PCR kan vi reducere dannelsen af nyt plastaffald. Sådan genbruger du emballagen: Glaskrukkerne kan genbruges. Tag låget af, skyl derefter beholderen, og læg den i en genbrugsspand. Dermatologisk guidede løsninger. Allergitestet. 100 % parfumefri...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Fugtning
Vægt: 287g
Artikel nr.: KWW6010000
EAN: 0192333066959
Varenr.: B069956
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Clinique Moisture Surge 100H Moisturizer 125 ML (Limited Edition)
-26%399 kr
Før 540 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Moisture Surge 100H Moisturizer 125 ML (Limited Edition) billede

Produktinformation

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream er en lækker, **oliefri gel-creme**, som er velegnet til **alle hudtyper**. Dette er en opgradering af den kendte og elskede Moisture Surge, som er en af Cliniques absolutte bestseller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
EAN: 0192333066959
Varenr.: 93588
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml
510 kr
Til butik
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml billede

Produktinformation

Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream, en oliefri gelcreme, der udgør den næste generation af Cliniques populære ansigtscremer. Formuleret med eksklusiv aloe bio-ferment og hyaluronsyre, trænger denne opgraderede formel dybt ind i hudens overflade, leverer intens fugt, der strækker sig gennem 10 lag af overhuden* og forbliver effektiv i op til 100 timer, selv efter ansigtsvask.Det gør produktet:Ansigtscremen har en oliefri formel, der tilfører fugt, og som trænger ind i over 10 lag i overhuden.* Giver et øjeblikkeligt fugtboost på 174%** og holder huden fugtmættet i 100 timer. Den avancerede fugtgiver med Auto-Replenishing Technology hjælper huden med at skabe sin egen indre vandkilde, så huden kontinuerligt genfugter sig selv og derefter binder fugten, så den får uendeligt fyldig og sund glød. Velegnet til sart hud.Effektive resultater- Efter én anvendelse- Booster fugtniveauet med +174%.**- Giver 100 timers fugt.- Skaber et glat lærred til påføring af makeup.- Samme lette, vanedannende, oliefri gelcreme-konsistens.Hvad er resultaterne ef en uge?99% af kvinderne sagde, at huden føltes fugtet i dybden.***95% af kvinderne sagde, at huden så fyldig ud.***91% af kvinderne sagde, at huden så strålende ud.***98% af kvinderne sagde, at huden føltes mere spændstig.***95% af kvinderne sagde, at huden føltes sundere.****I hudens overflade, in vitro-test efter 30 minutter.**Klinisk test af 19 kvinder.***Forbrugertest af 110 kvinder.Emballage: Nu i mere bæredygtig emballage. 30 ml, 50 ml og 75 ml er pakket i genanvendelige glaskrukker. Krukken på 15 ml er fremstillet af mindst 40% genbrugsmateriale.• Hvad er PCR? PCR står for "Post-Consumer Recycled”. PCR-plast er genbrugsplast. Ved hjælp af PCR kan vi reducere dannelsen af nyt plastaffald.• Sådan genbruger du emballagen: Glaskrukkerne kan genbruges. Tag låget af, skyl derefter beholderen, og læg den i en genbrugsspand.Dermatologisk guidede løsninger.Allergitestet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Dagcreme
Størrelse: 125 ml
Artikel nr.: 96577
EAN: 0192333066959
Varenr.: 96577
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Hydrator 125 m
540 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK398 kr398 krKøb
2NiceHair.dk399 kr399 krKøb
3NordicFeel DK510 kr510 krKøb
4Lyko DK540 kr540 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml

PriceData har fulgt prisen på Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml i 176 dage. Laveste pris i perioden er 345,15 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 540 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 407 kr.

Den nuværende pris på 398 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 125 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026398 kr1 kr (0%)
28. maj 2026397 kr3 kr (1%)
27. maj 2026394 kr1 kr (0%)
26. maj 2026395 kr1 kr (0%)
23. maj 2026396 kr3 kr (1%)
22. maj 2026399 kr8 kr (2%)
21. maj 2026391 kr25 kr (7%)
20. maj 2026366 kr18 kr (5%)
19. maj 2026384 kr8 kr (2%)
18. maj 2026392 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret