Gå til hovedindhold

Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml

ChloéParfume og eau de cologne100% naturlig formulaLuksus parfume til bevidste kvinderEAN: 3614228842785

Chloé Naturelle er en 100% naturlig eau de parfum med økologisk rose, neroli og cedertræ. Vegansk formula i bæredygtig luksus til den moderne kvinde. Læs mere

Pris fra 442 krtil 945 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 503 kr (53% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 442 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chloè Rose Naturelle Eau De Parfum 50 ml
442 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Chloé Eau De Parfum Rose Naturelle 50 ml
519 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml
-15%650 kr
Før 765 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chloé Rose Naturelle EdP (50 ml)
-28%682 kr
Før 945 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Chloe - Naturelle Eau de Parfum - 50 ml
-26%695 kr
Før 945 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Chloé Rose Naturelle Eau de Parfum 50 ml
709 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Chloé Naturelle Eau de Parfum - 50 ml
789 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Chloé Rose Naturelle Eau De Parfum 50 ml
945 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK442 kr481 krKøb
2Beautycos DK519 kr519 krKøb
3Cocopanda DK650 kr650 krKøb
4Bangerhead DK682 kr682 krKøb
5BilligParfume.dk695 kr695 krKøb
6Lyko DK709 kr709 krKøb
7NordicFeel DK789 kr789 krKøb
8EauDeParfum.dk945 kr945 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Chloé Naturelle Eau de Parfum 50ml

Chloé

Chloé Naturelle er en 100% naturlig eau de parfum med økologisk rose, neroli og cedertræ. Vegansk formula i bæredygtig luksus til den moderne kvinde.

• naturelle parfume
• vegansk duft
• økologisk rose
• bæredygtig parfume
• chloe edp
• naturlig parfume
• Luksus parfume til bevidste kvinder
• 100% naturlig formula

Beskrivelse

Chloé Naturelle Eau de Parfum er en revolutionerende duft, der forbinder naturens styrke med modern luksus. Denne 100% naturlige parfume består kun af naturlig duft, alkohol og vand - intet andet. Med økologiske håndplukkede roser som hovedingrediens, suppleret af marokkansk neroli, frisk cedrat-essens og grønne solbær. Basenoterne af cedertræ og sensuel mimose skaber en kraftfuld træagtig facet, der fremhæver duftens feminine og runde karakter. Perfekt til den bevidste kvinde, der værner om miljøet uden at gå på kompromis med elegance og sofistikering.

Specifikationer

koen:Dame
volumen:50 ml
dufttype:Eau de Parfum (EDP)
topnoter:Cedrat-essens, Cassis bourgeon absolut
bundnoter:Cedertræ, Mimosa absolut
lancering:2021
producent:Coty
holdbarhed:6-8 timer
duftfamilie:Blomsterig, Træagtig
hjertenoter:Økologisk rose essens, Neroli essens
produktionsland:Frankrig
særlige_egenskaber:100% naturlig, Vegansk, Økologiske ingredienser

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er Chloé Naturelle vegansk?

Ja, Chloé Naturelle er 100% vegansk og indeholder ingen animalske ingredienser. Den består kun af naturlig duft, alkohol og vand.

Hvor længe holder duften på huden?

Som Eau de Parfum holder Chloé Naturelle typisk 6-8 timer på huden, afhængigt af hudtype og påføringsområde.

Hvad gør denne parfume bæredygtig?

Parfumen er lavet med økologiske håndplukkede roser, 25% genbrugsglas i flakonen og 40% genbrugspapir i æsken. Sløjfen er lavet af 100% genbrugsmateriale.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml

PriceData har fulgt prisen på Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml i 180 dage. Laveste pris i perioden er 442 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 494 kr.

Den nuværende pris på 442 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Chloé Eau De Parfum Naturelle For Women 50ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026442 kr18 kr (4%)
24. maj 2026460 kr3 kr (1%)
23. maj 2026457 kr16 kr (3%)
22. maj 2026473 kr23 kr (5%)
21. maj 2026496 kr2 kr (0%)
20. maj 2026498 kr3 kr (1%)
19. maj 2026501 kr3 kr (1%)
18. maj 2026504 kr3 kr (1%)
17. maj 2026507 kr3 kr (1%)
16. maj 2026510 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret