Gå til hovedindhold

Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml

ChloéParfume og eau de cologne100% naturligModerne kvindeEAN: 3616302038312

Chloé Rose Naturelle Intense EDP er en eksklusiv vegansk parfume med 100% naturlig duft. Bergamot, neroli og rose skaber en harmonisk duft til den selvsikre kvinde. Læs mere

Pris fra 396 krtil 935 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 539 kr (58% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 279 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 396 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Chloe Signature Rose Naturelle Intense EDP 50 ml
-60%396 kr
Før 990 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Chloe Rose Naturelle Intense Edp Spray 50 ml
507 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Chloe - Rose Naturelle Intense - 50 ml - Edp
-45%549 kr
Før 990 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chloè Rose Naturelle Intense EDP - 50 ml
589 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Chloé Rose Naturelle Intense EDP 50 ml
595 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Chloé Rose Naturelle Intense Eau de Parfum 50 ml
653 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chloé Rose Naturelle Intense Eau De Parfum (50 ml)
-28%716 kr
Før 990 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml
789 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Chloé Rose Naturelle Intense Eau de Parfum - 50 ml
824 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Chloe Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml
935 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk396 kr396 krKøb
2Teknikproffset DK507 kr556 krKøb
3BilligParfume.dk549 kr549 krKøb
4Proshop DK589 kr628 krKøb
5Beautycos DK595 kr595 krKøb
6Lyko DK653 kr653 krKøb
7Bangerhead DK716 kr716 krKøb
8Cocopanda DK789 kr789 krKøb
9NordicFeel DK824 kr824 krKøb
10EauDeParfum.dk935 kr935 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Chloé Rose Naturelle Intense EDP

Chloé

Chloé Rose Naturelle Intense EDP er en eksklusiv vegansk parfume med 100% naturlig duft. Bergamot, neroli og rose skaber en harmonisk duft til den selvsikre kvinde.

• parfume
• duft
• eau de parfum
• chloé parfume
• rosenduft
• vegansk parfume
• naturlig parfume
• Moderne kvinde
• 100% naturlig

Beskrivelse

Chloé Rose Naturelle Intense Eau de Parfum er en moderne og eksklusiv rosenduft, der kombinerer naturens kraft med Chloé-kvindens frie og naturlige væsen. Denne veganske parfume indeholder 100% naturlige duftstoffer og udstråler selvtillid, autenticitet og femininitet. Parfumen åbner med sød og frisk bergamot, efterfulgt af ren neroli med blomsterblade. Hjertet byder på en raffineret duft af økologisk rose kombineret med røget og vaniljeduftende egetræ fra upcyclet træ. Bunden består af cremet sandeltræ og elegante noter af cedertræ. En tidløs duft til den moderne kvinde, der værdsætter kvalitet og bæredygtighed. Flasken er fremstillet med 25% genbrugsglas og 40% genbrugskarton.

Specifikationer

køn:Dame
volumen:50 ml
dufttype:Eau de Parfum (EDP)
lanceret:2022
topnoter:Bergamot, Neroli
bundnoter:Sandeltræ, Cedertræ
producent:Coty Paris
hjertenoter:Rose, Egetræ
genopfyldelig:Nej
karakteristik:Vegansk, 100% naturlige dufte
bæredygtighed:25% genbrugsglas, 40% genbrugskarton

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er parfumen vegansk?

Ja, Chloé Rose Naturelle Intense EDP er en 100% vegansk parfume med naturlige duftstoffer.

Hvor længe holder duften?

Som Eau de Parfum har den høj koncentration og holder typisk 6-8 timer på huden.

Hvad er hovednoterne i parfumen?

Topnoter: Bergamot og neroli. Hjerte: Rose og egetræ. Bund: Sandeltræ og cedertræ.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 279 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 427 kr.

Den nuværende pris på 396 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Chloé Signature Rose Naturelle Intense Eau De Parfum 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026396 kr111 kr (22%)
30. maj 2026507 kr111 kr (28%)
12. maj 2026396 kr117 kr (42%)
27. apr. 2026279 kr117 kr (30%)
24. apr. 2026396 kr53,95 kr (12%)
23. apr. 2026449,95 kr24,95 kr (6%)
22. apr. 2026425 kr24,95 kr (6%)
21. apr. 2026449,95 kr12,05 kr (3%)
20. apr. 2026462 kr12,05 kr (3%)
14. apr. 2026449,95 kr22,05 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret