Gå til hovedindhold

Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 525 krtil 769 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 244 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 525 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VITA SM3 BPX-850-C Strømforsyning 850Watt
525 kr
Til butik
Chieftec VITA SM3 BPX-850-C Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: BPX-850-C
EAN: 0753263078988
Varenr.: 1003453402
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
528 kr
Til butik
Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning der leverer 850 W, 80 PLUS Bronze-effektivitet, semi-modulær kabelføring og en 120 mm køleventilator. Chieftec VITA SM3 BPX-850-C kombinerer ATX12V 3.1/EPS12V-kompatibilitet, aktiv PFC og flere stik inklusive 24-pin ATX, EPS, PCIe, SATA og en 12VHPWR-stik. Semimodulært design mindsker kabelrod og letter installation. Beskyttelser: overstrøm, overspænding, kortslutning, overbelastning, undervolt-korrektion og højtemperaturbeskyttelse. Automatisk blæserhastighedskontrol med en 120 mm ventilator for effektiv køling. Standardkompatibel strømlevering og modulær kabling holder systemer stabile og ryddelige.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BPX-850-C
EAN: 0753263078988
Varenr.: 3395006
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec VITA SM3 BPX-850-C strømforsyning 850 W ATX - Sort
749 kr
Til butik
Chieftec VITA SM3 BPX-850-C strømforsyning 850 W ATX - Sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til PC og serverChieftec VITA SM3 BPX-850-C leverer 850 W stabil effekt til krævende systemer i ATX-formfaktor. Den er ideel til gaming‑pc’er og arbejdsstationer, hvor der er brug for sikre leverancer på +12 V med op til 70,8 A. Den aktive køling og den semimodulære kabelføring gør det nemt at holde kabinettet ryddeligt og luftstrømmen optimal.Fleksible tilslutninger og effektivitetStrømforsyningen er udstyret med 4x PCIe 6+2‑pin til moderne grafikkort, 6x SATA samt 3x 4‑pin Molex. Den følger ATX 3.1-standarden og er 80 PLUS Bronze‑certificeret for dokumenteret effektivitet. Med 20+4‑pin ATX til bundkort, 4+4‑pin EPS/CPU og lange kabler er den klar til de fleste opsætninger i kategorien elartikler og strømforsyninger.Formfaktor: ATXFormål: PC/ServerTotal effekt: 850 WATX-version: 3.1Effektivitet: 80 PLUS BronzeIndgangsspænding: 100 – 240 VFrekvens: 50/60 Hz+12 V maks. strøm: 70,8 A+5 V maks. strøm: 18 A+3,3 V maks. strøm: 18 A−12 V kombineret effekt: 3,6 W (0,3 A)+5Vsb kombineret effekt: 15 WKøling: AktivKabling: Semi‑modulærBundkortstik: 20+4 pin ATX (kabel 65 cm)CPU/EPS: 4+4 pin (kabel 70 cm)PCIe: 4 × 6+2 pin (kabler 60 cm)SATA: 6 stk. (kabler 120 mm, 450 mm)Molex: 3 stk. (kabler 120 mm, 450 mm)Farve: SortMål (H × B × D): 8,6 × 14,0 × 15,0 cmVægt: 1,9 kgPakketype: Boks, pakkens vægt 2,7 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.5g
EAN: 0753263078988
Varenr.: 2174038
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec VITA SM3 BPX-850-C strømforsyning 850 W ATX - Sort
769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK525 kr525 krKøb
2Proshop DK528 kr567 krKøb
3Boligcenter DK749 kr749 krKøb
4Vivas DK769 kr848 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 162 dage. Laveste pris i perioden er 525 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 654 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 560 kr.

Den nuværende pris på 525 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026525 kr3 kr (1%)
2. jun. 2026528 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026529 kr1 kr (0%)
31. maj 2026530 kr2 kr (0%)
29. maj 2026528 kr2 kr (0%)
25. maj 2026530 kr3 kr (1%)
24. maj 2026533 kr1 kr (0%)
23. maj 2026532 kr77 kr (13%)
22. maj 2026609 kr19 kr (3%)
20. maj 2026628 kr26 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret