Gå til hovedindhold

Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

Pris fra 504 krtil 649 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 145 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 374 kr 19. mar.

Sammenlign priser på Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 504 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VITA Series BPX-850-S 850Watt 80 PLUS Bronze
504 kr
Til butik
Chieftec VITA Series BPX-850-S 850Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: BPX-850-S
EAN: 0753263078636
Varenr.: 1002317161
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC
554 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VITA Series BPX-850-S - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
555 kr
Til butik
Chieftec VITA Series BPX-850-S - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Power supply delivers 850 watts of output with 80 PLUS Bronze efficiency, a 120 mm fan with speed control, ATX12V 2.53 compatibility and active PFC for stable performance. The Chieftec VITA Series BPX-850-S is designed for reliable mid-to-high power PC or server builds, featuring extensive protection circuitry and a power factor of 0.9 for efficient operation. 850 W total output; +12V rail rated 62.5 A, +5V/ +3.3V each 18 A, +5VSB 3 A, -12V 0.3 A 80 PLUS Bronze efficiency and AC 100-240 V input with active PFC (PF 0.9) Complies with ATX12V 2.53 specification and standard ATX form factor Generous connectors: 24‑pin ATX (detachable 4‑pin), 8‑pin EPS (detachable 4‑pin), 4× 8‑pin PCIe (detachable 2‑pin), 2× Molex 120 mm cooling fan with speed control plus protection against overcurrent, overload, overvoltage, short circuit and high temperature Solid electrical design with DC‑DC technology and multiple safety features gives stable, flexible power for upgraded systems.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BPX-850-S
EAN: 0753263078636
Varenr.: 3285056
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Chieftec VITA Series BPX-850-S 850Watt 80 PLUS Bronze
649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK504 kr504 krKøb
2CS MEGASTORE DK554 kr593 krKøb
3Proshop DK555 kr594 krKøb
4Ultrashop649 kr649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC i 180 dage. Laveste pris i perioden er 374 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 566 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 495 kr.

Den nuværende pris på 504 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Chieftec VITA Series BPX-850-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026504 kr1 kr (0%)
30. maj 2026503 kr1 kr (0%)
28. maj 2026504 kr9 kr (2%)
27. maj 2026495 kr2 kr (0%)
26. maj 2026493 kr3 kr (1%)
25. maj 2026496 kr2 kr (0%)
24. maj 2026498 kr3 kr (1%)
23. maj 2026501 kr3 kr (1%)
22. maj 2026504 kr3 kr (1%)
20. maj 2026507 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret