Gå til hovedindhold

Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 452 krtil 619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 167 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 367 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 452 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VITA Series BPX-750-S 750Watt 80 PLUS Bronze
452 kr
Til butik
Chieftec VITA Series BPX-750-S 750Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Chieftec VITA Series BPX-750-S - Strømforsyning (indstiksmodul) - ATX12V 2.53 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 750 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: BPX-750-S
EAN: 0753263078629
Varenr.: 1002317160
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
529 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning PC Chieftec VITA 750 W 80 PLUS Bronze, ATX 20+4
-21%599 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning PC Chieftec VITA 750 W 80 PLUS Bronze, ATX 20+4 billede

Produktinformation

Stabil PC strømforsyning til gaming og serverChieftec VITA på 750 W leverer pålidelig strøm til både PC og server. Den aktive køling holder komponenterne kørende stabilt, mens 80 PLUS Bronze-effektivitet sikrer solid ydelse til krævende systemer. En oplagt løsning, når du vil opgradere eller bygge en ny maskine med moderne grafikkort og flere drev.Fordele ved 750 W ATX strømforsyningStrømforsyningen er i PS/2-formfaktor med ATX 20+4-pin til bundkort og understøtter 100–240 V. Du får flere forbindelser, bl.a. 2× PCIe 6+2-pin til grafikkort, 6× SATA til lagerdrev samt Molex til ældre tilbehør. Den ikke-modulære kabelføring giver enkel installation uden ekstra dele.Total effekt: 750 WIndgangsspænding: 100 – 240 V ACFormfaktor: PS/2Formål: PC/ServerEffektivitet: 80 PLUS BronzeKøling: AktivATX bundkortstik: 20+4 pin (65 cm)CPU-stik: EPS 4+4-pin / 8-pin (70 cm)PCIe-stik: 2 × 6+2 pin (50 cm)SATA-stik: 6 (kabellængde 45 cm)Molex-stik: 2 (kabellængde 45 cm)Kabeltype: Ikke-modulærVægt: 1,9 kgEmballagetype: Boks, pakkevægt 2,7 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.17g
EAN: 0753263078629
Varenr.: 1934091
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning PC Chieftec VITA 750 W 80 PLUS Bronze, ATX 20+4
-21%619 kr
Før 779 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK452 kr452 krKøb
2Proshop DK529 kr568 krKøb
3Boligcenter DK599 kr599 krKøb
4Vivas DK619 kr698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 180 dage. Laveste pris i perioden er 367 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 646 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 449 kr.

Den nuværende pris på 452 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for Chieftec VITA Series BPX-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026452 kr1 kr (0%)
31. maj 2026453 kr3 kr (1%)
30. maj 2026450 kr8 kr (2%)
28. maj 2026442 kr2 kr (0%)
27. maj 2026440 kr40 kr (10%)
22. maj 2026400 kr2 kr (0%)
21. maj 2026402 kr4 kr (1%)
19. maj 2026398 kr3 kr (1%)
14. maj 2026395 kr1 kr (0%)
10. maj 2026396 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret