Gå til hovedindhold

Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 491 krtil 699 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 208 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 489 kr 28. maj

Sammenlign priser på Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 491 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VITA SM3 BPX-750-C Strømforsyning 750Watt
491 kr
Til butik
Chieftec VITA SM3 BPX-750-C Strømforsyning 750Watt billede

Produktinformation

Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 750 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: BPX-750-C
EAN: 0753263078971
Varenr.: 1003453401
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
494 kr
Til butik
Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning med 750 W output, ATX12V 3.1 / EPS12V-kompatibilitet, 80 PLUS Bronze-certificering og en 120 mm ventilator til køling. Chieftec VITA SM3 BPX-750-C er en semimodulær intern PSU med AC 100-240 V indgang, automatisk blæserhastighedskontrol og indbyggede beskyttelser inklusive overstrøm, overspænding og kortslutningsbeskyttelse. Tilslutningsmuligheder: 24‑pin ATX, 2× 8‑pin EPS (aftagelige 4‑pin sektioner), PCIe 8‑pin med aftagelige 2‑pin sektioner, 6× SATA og 12VHPWR 80 PLUS Bronze-certificeret for energieffektiv drift Sikkerhedsfunktioner: overstrøm, overspænding, kortslutning, overtemperatur og undervolt-korrektion Giver effektiv, beskyttet strømlevering skræddersyet til moderne ATX-builds.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BPX-750-C
EAN: 0753263078971
Varenr.: 3395007
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec VITA SM3 BPX-750-C strømforsyning 750 W - ATX, semi-modulær, 80 PLUS Bronze
679 kr
Til butik
Chieftec VITA SM3 BPX-750-C strømforsyning 750 W - ATX, semi-modulær, 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Stabil PC-strømforsyning til gaming og arbejdeChieftec VITA SM3 BPX-750-C leverer 750 W på en ATX-formfaktor, ideel til PC og serverbrug. Den aktive køling og den semi-modulære opbygning giver en balanceret kombination af ydelse og nem kabelhåndtering, så dit kabinet holdes ryddeligt og luftstrømmen optimeres.Fordele ved 80 PLUS Bronze strømforsyningMed 80 PLUS Bronze-certificering får du effektiv strømlevering under typiske belastninger. En stærk +12V-skinne med op til 62,5 A understøtter krævende komponenter, mens flere PCIe- og SATA-stik giver fleksible tilslutningsmuligheder til grafikkort og lagring.Formfaktor: ATXFormål: PC/ServerTotal effekt: 750 WAC-indgang: 100 – 240 V, 50/60 Hz+12V1 maks. strøm: 62,5 A−12V maks. strøm/effekt: 0,3 A / 3,6 W+5Vsb samlet effekt: 15 WKøling: Aktiv80 PLUS: BronzeKabeltype: Semi-modulærBundkortstik: 20+4 pin ATX, kabellængde 65 cmCPU-strøm: 4+4 pin EPS, kabellængde 70 cmPCIe-strømstik: 4 × 6+2 pin, kabellængde 60 cmSATA-strømstik: 6, kabellængde 120/450 mmMolex (4-pin): 3, kabellængde 120/450 mmMål (H × B × D): 8,6 × 14,0 × 15,0 cmVægt: 1,9 kgPakke: Boks, vægt 2,7 kgATX-version: 3,1Farve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.08g
EAN: 0753263078971
Varenr.: 2175061
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec VITA SM3 BPX-750-C strømforsyning 750 W - ATX, semi-modulær, 80 PLUS Bronze
699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK491 kr491 krKøb
2Proshop DK494 kr533 krKøb
3Boligcenter DK679 kr679 krKøb
4Vivas DK699 kr778 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 489 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 638 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 537 kr.

Den nuværende pris på 491 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026491 kr4 kr (1%)
1. jun. 2026495 kr2 kr (0%)
31. maj 2026497 kr3 kr (1%)
30. maj 2026494 kr3 kr (1%)
29. maj 2026497 kr8 kr (2%)
28. maj 2026489 kr4 kr (1%)
27. maj 2026493 kr3 kr (1%)
26. maj 2026496 kr1 kr (0%)
24. maj 2026497 kr1 kr (0%)
23. maj 2026498 kr60 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret