Gå til hovedindhold

CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus

PanzerGlassMobiltelefon – coversEAN: 5715685004131
Pris fra 144 krtil 229 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 144 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass CARE Urban Combat Case Magsafe Sort til Apple iPhone 16 Plus
144 kr
Til butik
PanzerGlass CARE Urban Combat Case Magsafe Sort til Apple iPhone 16 Plus billede

Produktinformation

Testet op til 4,8 meter, Testet fra en faldhøjde på 4,8 meter. Genanvendt plast, Lavet af 100% genanvendt plast. MagSafe-kampatibel, Er 100 % kompatibel med MagSafe, så du kan oplade din enhed trådløst. FSC -mærket emballage, Leveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes. Beskytter i tilfælde af tab, Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens ""hov-jeg-tabte-lige-min-enhed""-uheld. Ridsefast, Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer. Stødabsorberende, Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen. Længere levetid, Passer på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den. Fuld adgang til alle funktioner, Beskytter din enhed, samtidig med at det giver nem adgang til alle knapper. Ændrer ikke farve over tid, Specialdesignet til at undgå farveændringer over tid. Designet for: Apple iPhone 16 Plus, Dimensioner (B x D x H): 8.276 cm x 1.312 cm x 16.586 cm, Farve: Sort, gennemsigtig, Materiale: Oleofobisk belægning, termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), Producentgaranti: 1 års garanti, Produktbeskrivelse: CARE by PanzerGlass Urban Combat - bagsidecover til mobiltelefon, Produktgenbrugt indhold: 100 % - lavet af genbrugt plastik, Produkttype: Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet, Vægt: 40 g.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685004131
Varenr.: D10249
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mobilcover PanzerGlass CARE Urban Combat MagSafe - sort til iPhone 16 Plus
149 kr
Til butik
Mobilcover PanzerGlass CARE Urban Combat MagSafe - sort til iPhone 16 Plus billede

Produktinformation

PanzerGlass CARE Urban Combat Case Flagship - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - Gennemsigtig / sort - for Apple iPhone 16 PlusEn sikker favorit. Skabt til storbyens eventyr og udfordringer. Giver din mobil ultimativ beskyttelse. Faldtestet på alle hjørner og vinkler fra 4,8 meters højde. Fremstillet af genanvendt plastik. Trådløs opladning og MagSafe-kompatibel. 1 års garanti mod gul misfarvning – uden forbehold og undtagelser.Testet op til 4,8 meterTestet fra en faldhøjde på 4,8 meter.Genanvendt plastLavet af 100% genanvendt plast.MagSafe-kampatibelEr 100 % kompatibel med MagSafe, så du kan oplade din enhed trådløst.FSC -mærket emballageLeveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.Beskytter i tilfælde af tabBeskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.RidsefastBeskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.StødabsorberendeBeskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.Længere levetidPasser på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.Fuld adgang til alle funktionerBeskytter din enhed, samtidig med at det giver nem adgang til alle knapper.Ændrer ikke farve over tidSpecialdesignet til at undgå farveændringer over tid.GenereltBredde: 8.276 cmDybde: 1.312 cmFarve: Sort, gennemsigtigHøjde: 16.586 cmMateriale: Oleofobisk belægningtermoplastisk polyuretan (TPU)polycarbonat (PC)Pakkedetaljer: HængeboksProduktgenbru...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobilcovers
Vægt: 0.08g
EAN: 5715685004131
Varenr.: 1818281
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass CARE Urban Combat Case Magsafe Sort til Apple iPhone 16 Plus
159 kr
Til butik
PanzerGlass CARE Urban Combat Case Magsafe Sort til Apple iPhone 16 Plus billede

Produktinformation

PanzerGlass CARE Urban Combat Case Magsafe Sort til Apple iPhone 16 Plus Beskyttelse møder stil med PanzerGlass CARE Urban Combat Case i elegant sort design, skræddersyet til Apple iPhone 16 Plus. Dette robuste mobilcover er speciellt designet til at besk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse
EAN: 5715685004131
Varenr.: 62416
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass CARE Urban Combat Case Magsafe Sort til Apple iPhone 16 Plus
168 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mobilcover PanzerGlass CARE Urban Combat MagSafe - sort til iPhone 16 Plus
169 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CARE by PanzerGlass Case Flagship Black MagSafe iPhone 16 Plus
-27%189 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus
229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK144 kr193 krKøb
2Boligcenter DK149 kr149 krKøb
3Ultrashop159 kr159 krKøb
4CompuMail DK168 kr168 krKøb
5Vivas DK169 kr238 krKøb
6Proshop DK189 kr228 krKøb
7CS MEGASTORE DK229 kr268 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus

PriceData har fulgt prisen på CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus i 173 dage. Laveste pris i perioden er 139 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 155 kr.

Den nuværende pris på 144 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for CARE by PanzerGlass Urban Combat - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk polyuretan (TPU), polycarbonat (PC), oleofobisk belægning - sort, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026144 kr2 kr (1%)
22. maj 2026146 kr1 kr (1%)
16. maj 2026147 kr1 kr (1%)
13. maj 2026146 kr1 kr (1%)
10. maj 2026147 kr1 kr (1%)
8. maj 2026148 kr1 kr (1%)
5. maj 2026149 kr3 kr (2%)
3. maj 2026152 kr1 kr (1%)
2. maj 2026153 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026154 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret