Gå til hovedindhold

Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

CanonDigitalkameraerEAN: 4549292189810
Pris fra 8.666 krtil 11.499 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.833 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.354 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8666 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R10 + RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM
-13%8.666 kr
Før 9.995 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Canon EOS R10 + RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM billede

Produktinformation

24.2 -megapixel APS-C senor, 15fps continuous mechanical shutter, 23fps with electronic shutter, Deep Learning and Dual Pixel CMOS AF II, 4K 60p (cropped) and oversampled 4K 30p video from 6K, Movie Digital IS, RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Kamera
Artikel nr.: 5331C017
EAN: 4549292189810
Varenr.: 3102492
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort
9.492 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon EOS R10 24.2Megapixel Sort Digitalkamera
10.179 kr
Til butik
Canon EOS R10 24.2Megapixel Sort Digitalkamera billede

Produktinformation

Canon EOS R10 24,2 Megapixel Sort Digitalkamera Opdag kreativ frihed med Canon EOS R10, et fantastisk 24,2 megapixel sort digitalkamera, der forener høj kvalitet med brugervenlighed. Dette kompakte spejlløse kamera er ideelt til både nybegyndere og entusi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Digitale Kameraer
EAN: 4549292189810
Varenr.: 109962
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Eos R10 + Rf-s 18-150mm F/3,5-6,3 Is Stm
11.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK8.666 kr8.666 krKøb
2CS MEGASTORE DK9.492 kr9.492 krKøb
3Ultrashop10.179 kr10.179 krKøb
4Dustin DK11.499 kr11.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 8.354 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 9.995 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.318 kr.

Den nuværende pris på 8.666 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20268.666 kr36 kr (0%)
24. maj 20268.630 kr36 kr (0%)
23. maj 20268.666 kr668 kr (7%)
20. maj 20269.334 kr1 kr (0%)
18. maj 20269.333 kr391 kr (4%)
16. maj 20268.942 kr99 kr (1%)
15. maj 20268.843 kr49 kr (1%)
14. maj 20268.892 kr9 kr (0%)
13. maj 20268.901 kr41 kr (0%)
9. maj 20268.942 kr947 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret