Gå til hovedindhold

Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

CanonDigitalkameraerEAN: 4549292189773
Pris fra 6.666 krtil 8.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.333 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.414 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6666 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R10 + RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
-19%6.666 kr
Før 8.195 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Canon EOS R10 + RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM billede

Produktinformation

24.2 -megapixel APS-C senor, 15fps continuous mechanical shutter, 23fps with electronic shutter, Deep Learning and Dual Pixel CMOS AF II, 4K 60p (cropped) and oversampled 4K 30p video from 6K, Movie Digital IS, RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Kamera
Artikel nr.: 5331C010
EAN: 4549292189773
Varenr.: 3102491
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon EOS R10 Sort Digitalkamera + RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektiv
6.884 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort
7.198 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon EOS R10 + 18-45mm objektiv
7.800 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon EOS R10 Sort Digitalkamera + RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektiv
7.969 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Digitalkamera Canon EOS R10 sort + RF-S 18-45mm IS STM
-5%7.999 kr
Før 8.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitalkamera Canon EOS R10 sort + RF-S 18-45mm IS STM
-5%8.019 kr
Før 8.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Eos R10 + Rf-s 18-45mm F/4,5-6,3 Is Stm
8.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK6.666 kr6.666 krKøb
2CompuMail DK6.884 kr6.884 krKøb
3CS MEGASTORE DK7.198 kr7.198 krKøb
4Teknikproffset DK7.800 kr7.859 krKøb
5Ultrashop7.969 kr7.969 krKøb
6Boligcenter DK7.999 kr7.999 krKøb
7Vivas DK8.019 kr8.088 krKøb
8Dustin DK8.999 kr9.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 6.413 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 7.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.851 kr.

Den nuværende pris på 6.666 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Canon EOS R10 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 60 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20266.666 kr36 kr (1%)
29. maj 20266.630 kr36 kr (1%)
23. maj 20266.666 kr107 kr (2%)
19. maj 20266.773 kr16 kr (0%)
8. maj 20266.757 kr303 kr (5%)
5. maj 20266.454 kr319 kr (5%)
21. apr. 20266.773 kr359 kr (6%)
16. apr. 20266.414 kr36 kr (1%)
11. apr. 20266.450 kr323 kr (5%)
4. apr. 20266.773 kr186 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret