Gå til hovedindhold

Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz

AsusComputer – tilbehørEAN: 4711081273981
Pris fra 893 krtil 1.219 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 858 kr 20. maj

Sammenlign priser på Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 893 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenScreen MB166C 15.6" IPS 1920 x 1080 (Full HD) USB-C 60Hz
893 kr
Til butik
ASUS ZenScreen MB166C 15.6" IPS 1920 x 1080 (Full HD) USB-C 60Hz billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB166C - LED-skærm - 15.6" (16" til at se) - bærbar - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 250 cd/m² - 800:1 - 5 ms - USB-C

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM07D3-B01170
EAN: 4711081273981
Varenr.: 1000433443
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 16" portabel skærm MB166C
-10%899 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
15" ASUS ZenScreen MB166C - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS
-6%899 kr
Før 960 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
15" ASUS ZenScreen MB166C - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB166C bærbar skærm leverer let, mobil produktivitet og præcise farver til arbejde på farten og afslappet underholdning med et IPS-panel. Størrelse: 15.6" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutning: USB-C Særlige funktioner: ASUS EyeCare (Flicker-Free; Low Blue Light Mode); ASUS QuickFit; GamePlus; Splendid Video Intelligence; blændfri belægning Den bærbare konstruktion, øjenvenlige teknologier og enkel USB-C-tilslutning gør det nemt at udvide arbejdsområdet og arbejde komfortabelt på farten.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM07D3-B01170
EAN: 4711081273981
Varenr.: 3056435
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz
999 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ZenScreen MB166C 15.6 1920 x 1080 (Full HD) USB-C 60Hz
1.079 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bærbar skærm ASUS ZenScreen MB166C 15,6" IPS Full HD USB-C 60 Hz
-11%1.089 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bærbar skærm ASUS ZenScreen MB166C 15,6" IPS Full HD USB-C 60 Hz
-10%1.109 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenScreen MB166C 15.6 IPS 1920 x 1080 (Full HD) USB-C 60Hz
1.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK893 kr893 krKøb
2Komplett DK899 kr899 krKøb
3Proshop DK899 kr938 krKøb
4Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
5Teknikproffset DK1.079 kr1.138 krKøb
6Boligcenter DK1.089 kr1.089 krKøb
7Vivas DK1.109 kr1.178 krKøb
8Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz

PriceData har fulgt prisen på Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz i 186 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 960 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 898 kr.

Den nuværende pris på 893 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Asus Zenscreen Mb166c 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026893 kr6 kr (1%)
24. maj 2026899 kr12 kr (1%)
23. maj 2026887 kr12 kr (1%)
22. maj 2026899 kr23 kr (3%)
21. maj 2026876 kr18 kr (2%)
20. maj 2026858 kr7 kr (1%)
18. maj 2026865 kr7 kr (1%)
17. maj 2026872 kr7 kr (1%)
16. maj 2026879 kr7 kr (1%)
14. maj 2026886 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret