Gå til hovedindhold

ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz

ASUSComputer – tilbehørEAN: 4711387005804
Pris fra 2.564 krtil 3.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 755 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.433 kr 30. mar.

Sammenlign priser på ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2564 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz
2.564 kr
Til butik
ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB17AHG - LED-skærm - 18" (17" til at se) - bærbar - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 144 Hz - IPS - 300 cd/m² - 800:1 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM08PG-B01170
EAN: 4711387005804
Varenr.: 1001273995
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
18" ASUS ZenScreen MB17AHG - 1920x1080 (FHD) - 144Hz - IPS
2.728 kr
Til butik
18" ASUS ZenScreen MB17AHG - 1920x1080 (FHD) - 144Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB17AHG bærbar monitor øger hybridarbejde og mobil produktivitet med et IPS-panel for præcise farver og flydende gengivelse. Størrelse: 17.3" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 144Hz Paneltype: IPS Forbindelser: HDMI, 2x USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; L-formet støtteben; TUV Rheinland Flicker Free; Lavt blåt lys Tynd, let konstruktion med integreret L-formet støtteben og adaptive sync giver behagelig betragtningsoplevelse, reduceret screen tearing og bedre multitasking på farten.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM08PG-B01170
EAN: 4711387005804
Varenr.: 3191262
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Zenscreen Mb17ahg 17.3 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 144hz
-0%2.811 kr
Før 2.811,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asus Zenscreen Mb17ahg 17.3 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 144hz billede

Produktinformation

17,3" Full HD IPS-panel, 100% sRGB for nøjagtig farvegengivelse Op til 144 Hz opdateringshastighed og 5 ms responstid for jævnere bevægelser To USB-C-porte med DisplayPort Alternate Mode giver fleksible tilslutningsmuligheder Slank L-formet støttefod, som understøtter både liggende (landskab) og stående (portræt) orientering Let vægt på 1,29 kg og slank profil for nem transport og opsætning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 90LM08PG-B01170
EAN: 4711387005804
Varenr.: 5020051343
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenScreen MB17AHG 18 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz
3.019 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 17,3" ASUS ZenScreen MB17AHG - bærbar Full HD, 144 Hz
-23%3.299 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 17,3" ASUS ZenScreen MB17AHG - bærbar Full HD, 144 Hz
-23%3.319 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.564 kr2.564 krKøb
2Proshop DK2.728 kr2.728 krKøb
3Dustin DK2.811 kr2.897,25 krKøb
4Ultrashop3.019 kr3.019 krKøb
5Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
6Vivas DK3.319 kr3.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz i 175 dage. Laveste pris i perioden er 2.314 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 2.911 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.522 kr.

Den nuværende pris på 2.564 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for ASUS ZenScreen MB17AHG 18" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 144Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.564 kr2 kr (0%)
23. maj 20262.562 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.563 kr219 kr (8%)
21. maj 20262.782 kr62 kr (2%)
20. maj 20262.720 kr151 kr (6%)
17. maj 20262.569 kr1 kr (0%)
16. maj 20262.568 kr243 kr (9%)
14. maj 20262.811 kr246 kr (10%)
13. maj 20262.565 kr222 kr (8%)
10. maj 20262.787 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret