Gå til hovedindhold

ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz

ASUSComputer – tilbehørEAN: 4711081911432
Pris fra 2.550 krtil 3.429 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 879 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.403 kr 5. apr.

Sammenlign priser på ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2550 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz
2.550 kr
Til butik
ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB249C - LED-skærm - 23.8" - bærbar - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0865-B01170
EAN: 4711081911432
Varenr.: 1001084651
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" ASUS ZenScreen MB249C - 1920x1080 - 75Hz - IPS
2.550 kr
Til butik
24" ASUS ZenScreen MB249C - 1920x1080 - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB249C monitor tilbyder bærbar produktivitet med et levende IPS-panel og alsidige standmuligheder til fleksibel multitasking hjemme eller på kontoret. Størrelse: 23.8" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 75Hz Paneltype: IPS Forbindelser: HDMI, 2x USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync; Flimmerfri; Lavt blåt lys; Rammefri design Pålidelig farvegengivelse og fleksible tilslutningsmuligheder gør denne lette monitor velegnet til mobile arbejdsstationer, multitasking og behagelige lange arbejdsperioder.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0865-B01170
EAN: 4711081911432
Varenr.: 3186960
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 24" portable skærm MB249C
2.690 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Zenscreen Mb249c 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 75hz
2.724 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bærbar skærm ASUS ZenScreen MB249C 23,8" FHD HDMI
-22%3.199 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bærbar skærm ASUS ZenScreen MB249C 23,8" FHD HDMI
-22%3.219 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenScreen MB249C 23.8 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz
3.429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.550 kr2.550 krKøb
2Proshop DK2.550 kr2.550 krKøb
3Komplett DK2.690 kr2.690 krKøb
4Dustin DK2.724 kr2.810,25 krKøb
5Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
6Vivas DK3.219 kr3.298 krKøb
7Ultrashop3.429 kr3.429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.336 kr (registreret d. 5. januar 2026), højeste er 2.724 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.517 kr.

Den nuværende pris på 2.550 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for ASUS ZenScreen MB249C 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI USB-C 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.550 kr14 kr (1%)
27. maj 20262.536 kr3 kr (0%)
26. maj 20262.539 kr89 kr (4%)
25. maj 20262.450 kr44 kr (2%)
24. maj 20262.494 kr34 kr (1%)
23. maj 20262.528 kr5 kr (0%)
20. maj 20262.523 kr85 kr (3%)
18. maj 20262.438 kr33 kr (1%)
17. maj 20262.471 kr55 kr (2%)
16. maj 20262.526 kr32 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret