Gå til hovedindhold

Bosch Group Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose

Bosch GroupVand- og støvsugereHEPA H13 filterProfessionel rengøringEAN: 3165140926072

Bosch Professional GAS 12-25 PL industristøvsuger med 21L beholder og HEPA H13 filter. Kraftig 1250W motor til både tør- og vådsugning i klasse L. Læs mere

Pris fra 1.554 krtil 2.219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 665 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.297 kr 29. maj

Sammenlign priser på Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1554 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose
1.554 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Professional GAS 12-25 PL Støvsuger 21liter
1.661 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional Støvsuger Professional GAS 12-25 PL
1.681 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Støvsuger til våd/tør - Bosch Professional GAS 12-25 PL, 21 l
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Støvsuger til våd/tør - Bosch Professional GAS 12-25 PL, 21 l
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Professional GAS 12-25 PL Støvsuger 21liter
2.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.554 kr1.623 krKøb
2CompuMail DK1.661 kr1.661 krKøb
3Proshop DK1.681 kr1.681 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
6Ultrashop2.219 kr2.219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch Professional GAS 12-25 PL

Bosch Group

Bosch Professional GAS 12-25 PL industristøvsuger med 21L beholder og HEPA H13 filter. Kraftig 1250W motor til både tør- og vådsugning i klasse L.

• industristøvsuger
• professionel støvsuger
• bosch støvsuger
• byggeplads støvsuger
• vådsugning
• HEPA støvsuger
• Professionel rengøring
• HEPA H13 filter

Beskrivelse

Bosch Professional GAS 12-25 PL er en kraftfuld industristøvsuger designet til professionelle håndværkere og krævende opgaver. Med en generøs beholderkapacitet på 21 liter og mulighed for både tør- og vådsugning, håndterer den selv de mest udfordrende rengøringsopgaver. Den kraftige 1250W motor leverer optimal sugeevne på 65 l/s med et sugetryk på 200 mbar, mens HEPA H13 filteret sikrer effektiv opsamling af selv de mindste støvpartikler. Det halvautomatiske filterrengøringssystem (SFC) gør vedligeholdelsen nem og hurtig. Støvsugeren er IPX4-certificeret og opfylder klasse L-standarder for støvsugning. Med robuste hjul og ergonomisk design er den let at transportere på byggepladsen eller i værkstedet. Inkluderet tilbehør omfatter 3m slange, fugedyse, antistatisk rør og både forfilter og HEPA-filter.

Specifikationer

hjul:4 stk
vægt:9 kg
sugetryk:200 mbar
spænding:220-240 V
dimensioner:38 x 48,3 x 45,3 cm
filterflade:2300 cm²
motoreffekt:1250 W
støvklasse:L
filterklasse:HEPA H13
certificering:IPX4, EN 60335-2-69
lufthastighed:65 l/s
vandkapacitet:15-16 liter
beholdervolumen:21 liter
inkluderet_tilbehoer:3m slange, fugedyse, antistatisk rør, forfilter, HEPA-filter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan støvsugeren bruges til vådsugning?

Ja, GAS 12-25 PL er designet til både tør- og vådsugning med en vandkapacitet på 15-16 liter.

Hvad betyder klasse L certificering?

Klasse L betyder at støvsugeren kan håndtere støv med lav sundhedsrisiko og er godkendt til professionel brug.

Hvor ofte skal filteret rengøres?

Takket være det halvautomatiske filterrengøringssystem (SFC) kan filteret hurtigt og nemt rengøres efter behov.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose

PriceData har fulgt prisen på Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.297 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.681 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.433 kr.

Den nuværende pris på 1.554 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Bosch Professional GAS 12-25 PL - Støvsuger - beholder - pose / uden pose de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.554 kr257 kr (20%)
29. maj 20261.297 kr71 kr (5%)
28. maj 20261.368 kr149 kr (10%)
23. maj 20261.517 kr19 kr (1%)
22. maj 20261.536 kr19 kr (1%)
21. maj 20261.517 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.508 kr10 kr (1%)
18. maj 20261.498 kr19 kr (1%)
14. maj 20261.517 kr148 kr (9%)
10. maj 20261.665 kr92 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret