Gå til hovedindhold

Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0889296095323
Pris fra 1.272 krtil 1.919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 647 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 993 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1272 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 981Y / L0R16A High Capacity Black Ink
1.272 kr
Til butik
HP 981Y / L0R16A High Capacity Black Ink billede

Produktinformation

343.5 ml, Særlig høj ydelse, sort, original, PageWide, blækpatron, for PageWide Enterprise Color MFP 586; PageWide Managed Color E55650

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Blaek Toner Forbrugsstoffer
Artikel nr.: L0R16A
EAN: 0889296095323
Varenr.: 2632052
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 981Y Sort 20000 sider Blæk L0R16A
1.323 kr
Til butik
HP 981Y Sort 20000 sider Blæk L0R16A billede

Produktinformation

HP Original 981Y PageWide-patron med ekstra høj kapacitet, sort. Patron kapacitet: Højt (XL) udbytte, Sort blæk type: Pigmentbaseret blæk, Sort blæk volumen: 343,5 ml, Udskrivning af farver: Sort, Antal pr. pakke: 1 stk, Sort blæk sidekapacitet: 20000 Sider...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: L0R16A
EAN: 0889296095323
Varenr.: 990618904
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP 981Y Sort Printerpatron EHY Original
1.448 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 981Y Sort 20000 sider Blæk L0R16A
1.519 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 981Y Blækpatron sort L0R16A Modsvarer: N/A
1.589 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Sort 981y 16k - Pw 556dn/556xh
1.744 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.272 kr1.272 krKøb
2CompuMail DK1.323 kr1.323 krKøb
3Tonerland.dk1.448 kr1.448 krKøb
4Ultrashop1.519 kr1.519 krKøb
5InkClub DK1.589 kr1.589 krKøb
6Dustin DK1.744 kr1.830,25 krKøb
7Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
8Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet

PriceData har fulgt prisen på Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet i 170 dage. Laveste pris i perioden er 992 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 1.407 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.254 kr.

Den nuværende pris på 1.272 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Blækpatron HP PageWide 981Y sort - ekstra høj kapacitet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.272 kr107 kr (8%)
12. maj 20261.379 kr12 kr (1%)
8. maj 20261.367 kr335 kr (32%)
16. apr. 20261.032 kr39 kr (4%)
25. mar. 2026993 kr220 kr (18%)
27. feb. 20261.213 kr68 kr (5%)
26. feb. 20261.281 kr44 kr (3%)
20. feb. 20261.325 kr44 kr (3%)
17. feb. 20261.281 kr10 kr (1%)
14. feb. 20261.291 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret