Gå til hovedindhold

Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide)

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0889296095309
Pris fra 908 krtil 2.631,19 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.723,19 kr (65% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 727 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 908 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 981Y / L0R14A High Capacity Magenta Ink
908 kr
Til butik
HP 981Y / L0R14A High Capacity Magenta Ink billede

Produktinformation

185 ml, Særlig høj ydelse, magenta, original, PageWide, blækpatron, for PageWide Enterprise Color MFP 586; PageWide Managed Color E55650

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Blaek Toner Forbrugsstoffer
Artikel nr.: L0R14A
EAN: 0889296095309
Varenr.: 2632050
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 981Y Magenta 16000 sider Blæk L0R14A
989 kr
Til butik
HP 981Y Magenta 16000 sider Blæk L0R14A billede

Produktinformation

HP Original 981Y PageWide-patron med ekstra høj kapacitet, magenta. Farveblæktype: Pigmentbaseret blæk, Patron kapacitet: Højt (XL) udbytte, Farve blæk sidekapacitet: 16000 Sider, Farve blæk volumen: 183 ml, Udskrivning af farver: Magenta, Antal pr. pakke: 1 stk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: L0R14A
EAN: 0889296095309
Varenr.: 990618902
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide)
-20%1.059 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide) billede

Produktinformation

HP Original 981Y PageWide-patron med ekstra høj kapacitet, magenta. Farveblæktype: Pigmentbaseret blæk, Patron kapacitet: Højt (XL) udbytte, Farve blæk sidekapacitet: 16000 Sider, Farve blæk volumen: 183 ml, Udskrivning af farver: Magenta, Antal pr. pakke: 1 stkFarve i professionel kvalitet med utrolig værdi – op til 16.000 sider pr. patron til en utrolig lav pris pr. side. Få enestående resultater hver gang med patroner med ekstra høj kapacitet, som er designet og fremstillet til HP PageWide Enterprise-enheder.Designet til at virke første gang og hver eneste gangDu kan være helt sikker på, at de originale HP-patroner giver ensartet kvalitet og førsteklasses ydelse.Kvalitetsudskrifter, som du kan være stolt overDu får førsteklasses udskriftskvalitet med de originale HP-patroner, der er designet til at give levende farver, skarp tekst og dyb sort, så udskrifterne virkelig gør indtryk.Det miljømæssigt rigtige valgUdskriv med ro i sindet – de originale HP-patroner er designet, se de nemt kan genanvendes, hvilket mindsker mængden af affald og gavner miljøet.Lav pris pr. side ved udskrivning af store mængderDu får utroligt meget for pengene og en imponerende lav pris pr. side ved udskrivning af store mængder.Ekstra høj kapacitet, ultralav pris pr. sideFå en imponerende lav pris pr. side med patroner med ekstra høj kapacitet til udskrivning af store mængder.Mulighed for patroner med stor kapacitetDu kan udskrive flere sider med de valgfrie patroner med høj kapacitet, og de skal udskiftes sjældnere.GenereltBredde ved forsendelse: 22 cmDimensioner (BxDxH) / vægt: 370 gDybde ved forsendelse: 5.2 cmHøjde ved forsendelse: 4.8 cmVægt ved forsendelse: 390 g

Produktspecifikationer

Kategori: Blækpatroner
Vægt: 0.35g
EAN: 0889296095309
Varenr.: 1814815
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide)
-20%1.079 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP Blæk L0R14A 981Y Magenta
-48%1.104 kr
Før 2.129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 981Y Magenta 16000 sider Blæk L0R14A
1.169 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP 981Y Magenta Printerpatron EHY Original
1.173 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Magenta 981y 16k - Pw 556dn/556xh
2.119 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 981Y Blækpatron Magenta L0R14A Modsvarer: N/A
2.559 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 981y Blæk Magenta, 16000 Sider
2.631,19 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK908 kr947 krKøb
2CompuMail DK989 kr989 krKøb
3Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
4Vivas DK1.079 kr1.148 krKøb
5Teknikproffset DK1.104 kr1.153 krKøb
6Ultrashop1.169 kr1.169 krKøb
7Tonerland.dk1.173 kr1.173 krKøb
8Dustin DK2.119 kr2.205,25 krKøb
9InkClub DK2.559 kr2.559 krKøb
10Hertels Boresko2.631,19 kr2.631,19 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide)

PriceData har fulgt prisen på Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide) i 176 dage. Laveste pris i perioden er 727 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 985 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 901 kr.

Den nuværende pris på 908 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Blækpatron HP 981Y magenta - ekstra høj kapacitet (PageWide) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026908 kr1 kr (0%)
24. maj 2026909 kr19 kr (2%)
9. maj 2026928 kr4 kr (0%)
5. maj 2026924 kr10 kr (1%)
2. maj 2026914 kr29 kr (3%)
30. apr. 2026885 kr81 kr (10%)
25. apr. 2026804 kr77 kr (11%)
22. apr. 2026727 kr4 kr (1%)
21. apr. 2026731 kr4 kr (1%)
20. apr. 2026735 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret