Gå til hovedindhold

Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original)

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0889296544685
Pris fra 943 krtil 1.672,1 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 729,1 kr (44% besparelse)

Sammenlign priser på Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original) og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 943 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP 973X Yellow Printerpatron F6T83AE Original
943 kr
Til butik
HP 973X Yellow Printerpatron F6T83AE Original billede

Produktinformation

HP 973X Yellow Printerpatron (F6T83AE) Original Yellow Printerpatron No.973X (F6T83AE) Oemnr. : F6T83AEAntalsider : Op til 7.000 v. 5% dækning. pr. tonerIndehold : 86 ml.Farve : Gul - YellowType : HP 973XL, 973X, NO973X, NO.973XMærke : Original HP 973X...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: HP PageWide Pro 452
EAN: 0889296544685
Varenr.: F6T83AE
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blækpatron HP 973X F6T83AE, 7.000 sider, Gul
1.088 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 973X / F6T83AE High Capacity Yellow Ink
1.112 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP 973X bläckpatroner Original Hög (XL) avkastning Gul
1.162 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 973X Gul 7000 sider Blæk F6T83AE
1.168 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Gul No.973x 7k - Pagewide
1.244 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron HP 973X gul - høj kapacitet (PageWide)
1.249 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron HP 973X gul - høj kapacitet (PageWide)
1.269 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 973X Blækpatron Gul F6T83AE Modsvarer: N/A
1.309 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 973X Gul 7000 sider Blæk F6T83AE
1.329 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
HP Blæk 973X Gul
1.490 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
HP Toner 973X yellow
1.576 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 973x Blæk gul, 7000 Sider
1.672,1 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Tonerland.dk943 kr943 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.088 kr1.088 krKøb
3Proshop DK1.112 kr1.112 krKøb
4Teknikproffset DK1.162 kr1.211 krKøb
5CompuMail DK1.168 kr1.168 krKøb
6Dustin DK1.244 kr1.330,25 krKøb
7Boligcenter DK1.249 kr1.249 krKøb
8Vivas DK1.269 kr1.338 krKøb
9InkClub DK1.309 kr1.309 krKøb
10Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb
11Komplett DK1.490 kr1.490 krKøb
12RedOffice Konpap1.576 kr1.576 krKøb
13Hertels Boresko1.672,1 kr1.672,1 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original)

PriceData har fulgt prisen på Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 897 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.132 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 975 kr.

Den nuværende pris på 943 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Blækpatron HP PageWide 973X gul - høj kapacitet (original) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. feb. 2026943 kr189 kr (17%)
6. feb. 20261.132 kr189 kr (20%)
23. dec. 2025943 kr158 kr (14%)
22. dec. 20251.101 kr158 kr (17%)
19. dec. 2025943 kr11 kr (1%)
16. dec. 2025932 kr11 kr (1%)
10. dec. 2025943 kr46 kr (5%)
6. dec. 2025897 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret