Gå til hovedindhold

Listan be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

ListanComputer – strømforsyningerEAN: 4260052193563
Pris fra 1.475 krtil 1.769 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 294 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.448 kr 16. maj

Sammenlign priser på be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1475 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Power Zone 2 Strømforsyning 1200Watt ATX 3.1 80+ Platinum
1.475 kr
Til butik
be quiet! Power Zone 2 Strømforsyning 1200Watt ATX 3.1 80+ Platinum billede

Produktinformation

be quiet! Power Zone 2 - Strømforsyning (intern) - ATX3.1 -  EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC - Europa

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP030EU
EAN: 4260052193563
Varenr.: 1003864830
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.523 kr
Til butik
be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 140mm blæser Rifle leje, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 7 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP030EU
EAN: 4260052193563
Varenr.: 3437520
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
be quiet! Power Zone 2 - 1200 W ATX 3.1 strømforsyning, 80 Plus Platinum
-15%1.699 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
be quiet! Power Zone 2 - 1200 W ATX 3.1 strømforsyning, 80 Plus Platinum
-15%1.719 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Power Zone 2 Strømforsyning 1200Watt ATX 3.1 80+ Platinum
1.769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.475 kr1.475 krKøb
2Proshop DK1.523 kr1.523 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
5Ultrashop1.769 kr1.769 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 138 dage. Laveste pris i perioden er 1.448 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 2.634 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.626 kr.

Den nuværende pris på 1.475 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for be quiet! POWER ZONE 2 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.475 kr20 kr (1%)
30. maj 20261.455 kr9 kr (1%)
29. maj 20261.464 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.473 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.482 kr20 kr (1%)
25. maj 20261.462 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.471 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.480 kr20 kr (1%)
21. maj 20261.460 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.469 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret