Gå til hovedindhold

be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 843 krtil 1.249 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 406 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 810 kr 9. maj

Sammenlign priser på be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 843 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 750Watt
843 kr
Til butik
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 750Watt billede

Produktinformation

be quiet! POWER ZONE 2 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 200-240 V - 750 Watt - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP006EU
EAN: 4260052191361
Varenr.: 1003061931
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
953 kr
Til butik
be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, Cybenetics: Platinum effektivitet / A+ støjniveau, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP006EU
EAN: 4260052191361
Varenr.: 3338147
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Be quiet POWER ZONE 2 750W (black, 1x 12 pin high power GPU, 3x PCIe, 750 watts) PSU - GEEKD.dk
999 kr
Til butik
Be quiet POWER ZONE 2 750W (black, 1x 12 pin high power GPU, 3x PCIe, 750 watts) PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! POWER ZONE 2 750W enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! POWER ZONE 2 750W. Total effekt: 750 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 820 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052191361
Varenr.: 51628397363536
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 750Watt
1.079 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Power Zone 2 Atx 3.1 750w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK843 kr843 krKøb
2Proshop DK953 kr992 krKøb
3Geekd999 kr999 krKøb
4Ultrashop1.079 kr1.079 krKøb
5Dustin DK1.249 kr1.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 111 dage. Laveste pris i perioden er 810 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 909 kr.

Den nuværende pris på 843 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for be quiet! POWER ZONE 2 750 Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026843 kr14 kr (2%)
11. maj 2026829 kr2 kr (0%)
10. maj 2026827 kr17 kr (2%)
9. maj 2026810 kr169 kr (17%)
8. maj 2026979 kr119 kr (14%)
6. maj 2026860 kr57 kr (6%)
2. maj 2026917 kr17 kr (2%)
30. apr. 2026934 kr4 kr (0%)
26. apr. 2026930 kr13 kr (1%)
13. apr. 2026917 kr17 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret