Gå til hovedindhold

be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA

Pris fra 194 krtil 259 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 65 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 182 kr 29. maj

Sammenlign priser på be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 194 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Light Wings Fan 1-pack Sort 120 mm
194 kr
Til butik
be quiet! Light Wings Fan 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

be quiet! Light Wings - Indsats med blæser - 120 mm - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BL073
EAN: 4260052188774
Varenr.: 999818317
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA
199 kr
Til butik
be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 120mm x 120mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 31 dBa, lufttryk max 52.3 CFM, max statisk luftryk 2.6 mmH2O, omdrejningshastighed: max 2500 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Rifle Bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kontrolleret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light, farve: sort med RGB.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: BL073
EAN: 4260052188774
Varenr.: 3021770
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Be Quiet! Light Wings PWM højhastighedsblæser, 120 mm
241 kr
Til butik
Be Quiet! Light Wings PWM højhastighedsblæser, 120 mm billede

Produktinformation

En støjsvag kabinetblæser med lang levetid, der ser imponerende og levende ud fra alle vinkler. Light Wings, PWM-højhastighedsventilator, giver imponerende belysning og et levende udseende, stærk ydeevne og støjsvag drift samt effektiv køling. ARGB-belysning foran og bagpå, Flere farver og tilstande for et personligt look takket være 18 LED'er, Ni blæserblade optimeret til stilhed giver høj luftgennemstrømning og lavt støjniveau, Bemærkelsesværdigt forhold mellem ydelse og støjsvaghed på 31 dBA ved 2500 RPM, Langtidsholdbart riffelleje med op til 60.000 timers levetid, Specifikationer: Størrelse: 120 x 120 x 25 mm, Blæserhastighed: 2500 RPM (100 % PWM), Luftstrøm: 52,3 / 88,86 CFM, Støjniveau: 31 dBA (100 % PWM), Stik: 4-pin PWM, Pakning med en enkelt blæser, Pakken indeholder:Light Wings 2 PWM højhastigheds 120 mm blæser, 4 x monteringsskruer, 120 mm, 2500 RPM, 4-pin PWM, ARGB-belysning foran og bagpå, Tre års garanti fra producenten, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Blæser
EAN: 4260052188774
Varenr.: C71738
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Light Wings PWM HS 120x120x25 | BL073 Kabinet Blæser - GEEKD.dk
259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK194 kr194 krKøb
2Proshop DK199 kr238 krKøb
3Teknikproffset DK241 kr290 krKøb
4Geekd259 kr259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA

PriceData har fulgt prisen på be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA i 184 dage. Laveste pris i perioden er 181 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 192 kr.

Den nuværende pris på 194 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026194 kr12 kr (7%)
29. maj 2026182 kr13 kr (7%)
23. maj 2026195 kr10 kr (5%)
22. maj 2026185 kr1 kr (1%)
13. maj 2026186 kr12 kr (6%)
12. maj 2026198 kr12 kr (6%)
7. maj 2026186 kr11 kr (6%)
1. maj 2026197 kr11 kr (6%)
24. apr. 2026186 kr9 kr (5%)
17. apr. 2026195 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret