Gå til hovedindhold

be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA

Pris fra 186 krtil 241 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 55 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 182 kr 29. maj

Sammenlign priser på be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 186 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA
186 kr
Til butik
be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 120mm x 120mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 31 dBa, lufttryk max 52.3 CFM, max statisk luftryk 2.6 mmH2O, omdrejningshastighed: max 2500 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Rifle Bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kontrolleret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light, farve: sort med RGB.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: BL073
EAN: 4260052188774
Varenr.: 3021770
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Light Wings Fan 1-pack Sort 120 mm
197 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Light Wings PWM HS 120x120x25 | BL073 Kabinet Blæser - GEEKD.dk
229 kr
Til butik
be quiet! Light Wings PWM HS 120x120x25 | BL073 Kabinet Blæser - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! Light Wings PWM High-Speed 120mm - RGB blæser til stilfuld og effektiv køling Opgrader dit kabinet med be quiet! Light Wings PWM High-Speed 120mm. Denne kraftfulde blæser leverer høj ydelse og lavt støjniveau - kun 31 dB ved 2.500 omdr./min.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet Blæsere
EAN: 4260052188774
Varenr.: 51628434424144
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Be Quiet! Light Wings PWM højhastighedsblæser, 120 mm
241 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK186 kr225 krKøb
2CompuMail DK197 kr197 krKøb
3Geekd229 kr229 krKøb
4Teknikproffset DK241 kr290 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA

PriceData har fulgt prisen på be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA i 179 dage. Laveste pris i perioden er 181 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 192 kr.

Den nuværende pris på 186 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed - Kabinet køler - 120mm - Sort med RGB LED lys - 31 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026186 kr8 kr (4%)
30. maj 2026194 kr12 kr (7%)
29. maj 2026182 kr13 kr (7%)
23. maj 2026195 kr10 kr (5%)
22. maj 2026185 kr1 kr (1%)
13. maj 2026186 kr12 kr (6%)
12. maj 2026198 kr12 kr (6%)
7. maj 2026186 kr11 kr (6%)
1. maj 2026197 kr11 kr (6%)
24. apr. 2026186 kr9 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret