Gå til hovedindhold

Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål

BahcoRedskaber60 tænder skraldenøgleProfessionelt håndværkEAN: 7314150104017

Bahco S240 topnøglesæt med 24 dele i robust kuffert. Højtlegeret stål med matforkromet finish og skraldenøgle med 60 tænder til præcisionsarbejde. Læs mere

Pris fra 563 krtil 1.015 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 452 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 524 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 563 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO topnøglesæt 1/2 24 dele 10-32mm
563 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål
684 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco S240 1/2" topnøglesæt - 24 dele
727 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco S240 1/2" topnøglesæt med 24 dele
-16%729 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
"Bahco topnøglesæt 1/2"" 24 dele"
779 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco Topnøglesæt 1/2" 24 dele
831 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Topnøglesæt mm 1/2" firk. S240 10-32 mm
-37%838,37 kr
Før 1.322,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Topnøglesæt 1/2" 24 dele
871,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco S240 Topnøglesæt 1/2" - 24 dele
935 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco S240 Topnøglesæt 1/2'' med 24 dele (10-32 mm)
1.015 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK563 kr602 krKøb
2CS MEGASTORE DK684 kr723 krKøb
3LavprisVærktøj727 kr727 krKøb
4LavprisVVS729 kr729 krKøb
5Greenline779 kr779 krKøb
6Elvvs.dk831 kr831 krKøb
7Globaltools.dk838,37 kr838,37 krKøb
8MaintainIt871,25 kr871,25 krKøb
9BilligVVS DK935 kr935 krKøb
10vvsfittings.dk1.015 kr1.015 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco S240 Topnøglesæt 1/2" - 24 dele

Bahco

Bahco S240 topnøglesæt med 24 dele i robust kuffert. Højtlegeret stål med matforkromet finish og skraldenøgle med 60 tænder til præcisionsarbejde.

• topnøglesæt
• bahco værktøj
• skraldenøgle
• håndværktøj
• fastnøgler
• sekskanttoppe
• værktøjssæt
• Professionelt håndværk
• 60 tænder skraldenøgle

Beskrivelse

Bahco S240 er et professionelt topnøglesæt med 24 dele fremstillet af højtlegeret, matforkromet stål. Sættet indeholder 18 sekskanttoppe fra 10-32 mm, skraldenøgle med 60 tænder og 6° arbejdsvinkel, samt praktiske forlængere og specialværktøj. Alt leveres i en slagfast kuffert af olie- og temperaturbestandig plast. Sættet overholder ISO 1174 og DIN 3120 standarder og er ideelt til professionelle håndværkere, mekanikere og gør-det-selv entusiaster. Med Dynamic Drive profil på toppene og quick release-funktion på skraldenøglen sikres optimal præcision og effektivitet ved alle fastspændingsopgaver.

Specifikationer

vægt:4,8 kg
finish:Matforkromet
materiale:Højtlegeret stål
antal_dele:24 dele
standarder:ISO 1174, DIN 3120
størrelse:1/2 tommer
forlængere:125 mm og 250 mm
arbejdsvinkel:6 grader
kuffert_materiale:Slagfast plast
toppe_størrelser:10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30, 32 mm
special_funktioner:Quick release, Dynamic Drive profil, Kardan led, T-nøglehoved
skraldenøgle_tænder:60 tænder

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke størrelser toppe følger med sættet?

Sættet indeholder 18 sekskanttoppe i størrelserne 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30 og 32 mm.

Er værktøjet egnet til professionel brug?

Ja, sættet overholder ISO 1174 og DIN 3120 standarder og er fremstillet af højtlegeret stål med matforkromet finish, hvilket gør det ideelt til professionel brug.

Hvad er fordelen ved 60 tænder på skraldenøglen?

60 tænder giver en fin arbejdsvinkel på kun 6 grader, hvilket betyder du kan arbejde i meget trange rum hvor der er begrænset plads til at dreje nøglen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål

PriceData har fulgt prisen på Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål i 180 dage. Laveste pris i perioden er 524 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 563 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 550 kr.

Den nuværende pris på 563 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Bahco Topnøglesæt 1/2 med 24 dele (10-32 mm), Topnøglesæt, 1/2, Metric, 18 hoved(er), 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27,30,32 mm, Stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026563 kr1 kr (0%)
7. maj 2026562 kr8 kr (1%)
28. apr. 2026554 kr9 kr (2%)
25. apr. 2026563 kr9 kr (2%)
17. mar. 2026554 kr30 kr (6%)
12. mar. 2026524 kr22 kr (4%)
11. mar. 2026546 kr8 kr (1%)
17. feb. 2026554 kr1 kr (0%)
10. feb. 2026553 kr9 kr (2%)
20. jan. 2026544 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret