Gå til hovedindhold

AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

AZZAComputer – strømforsyningerEAN: 4712839557230
Pris fra 340 krtil 479 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 139 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 326 kr 14. maj

Sammenlign priser på AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 340 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AZZA PSAZ-550W Strømforsyning 550 Watt
340 kr
Til butik
AZZA PSAZ-550W Strømforsyning 550 Watt billede

Produktinformation

AZZA PSAZ-550W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 200-240 V - 550 Watt - 120 mm blæser - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: AZZA
Artikel nr.: PSAZ-550W
EAN: 4712839557230
Varenr.: 995902587
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
370 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC 550 W - Azza PSAZ-550W, ATX, sort
-8%439 kr
Før 479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning til PC 550 W - Azza PSAZ-550W, ATX, sort billede

Produktinformation

Fordele ved strømforsyning til PCAzza PSAZ-550W er en solid ATX strømforsyning til stationære PC’er. Med 550 W samlet effekt får du stabil kraft til gaming- og kontorbyg, mens aktiv køling med 12 cm blæser sikrer drift under belastning. Den sorte, gennemførte konstruktion passer diskret i de fleste kabinetter, og en praktisk tænd/sluk-knap gør det let at afbryde strømmen ved service.Til dig der bygger eller opgradererDenne PSU er målrettet PC-brug og understøtter ATX-moderkort via 20+4-pin hovedstik. Den er ikke-modulær, så kablerne er faste - ideelt til en enkel montering uden ekstra løse ledninger. PSU’en er ATX-formfaktor og passer i standard ATX-kabinetter.Anvendelse: PCSamlet effekt: 550 WIndgangsspænding: 110 – 240 VFormfaktor PSU: ATXUnderstøttede bundkort: ATXHovedstrømsstik: 20+4-pin ATXKabling: Ikke-modulærKøling: Aktiv, 12 cm blæserTænd/sluk-knap: JaFarve: SortMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 16,5 cm80 PLUS: Bronze...

Produktspecifikationer

Mærke: AZZA
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.85g
EAN: 4712839557230
Varenr.: 1925257
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC 550 W - Azza PSAZ-550W, ATX, sort
-8%459 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AZZA PSAZ-550W Strømforsyning 550Watt 80 PLUS Bronze
479 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK340 kr340 krKøb
2Proshop DK370 kr409 krKøb
3Boligcenter DK439 kr439 krKøb
4Vivas DK459 kr538 krKøb
5Ultrashop479 kr479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 125 dage. Laveste pris i perioden er 326 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 343 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 335 kr.

Den nuværende pris på 340 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for AZZA - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026340 kr1 kr (0%)
31. maj 2026339 kr1 kr (0%)
23. maj 2026338 kr1 kr (0%)
22. maj 2026337 kr1 kr (0%)
20. maj 2026338 kr1 kr (0%)
17. maj 2026337 kr1 kr (0%)
15. maj 2026338 kr12 kr (4%)
14. maj 2026326 kr4 kr (1%)
12. maj 2026330 kr8 kr (2%)
11. maj 2026338 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret