Gå til hovedindhold

CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa

Pris fra 329 krtil 603 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 274 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair CX550 Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified
-21%329 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair CX550 Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 2.4 / EPS12V 2.92, 80 plus Bronze, 120mm blæser , aktiv PFC, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 3 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, semi modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 550 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020277-EU
EAN: 0840006670773
Varenr.: 3199879
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa
419 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR CX Series CX550 550Watt 80 PLUS Bronze
420 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Corsair CX550 ATX - nätaggregat, 550 W
484 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Corsair CX550 - 550 W, 80 PLUS Bronze, ATX
-2%509 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Corsair CX550 - 550 W, 80 PLUS Bronze, ATX
-2%529 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR CX Series CX550 550Watt 80 PLUS Bronze
539 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Cx Series Cx550 550w Atx 80+ Bronze Strømforsyning
603 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK329 kr329 krKøb
2CS MEGASTORE DK419 kr458 krKøb
3CompuMail DK420 kr420 krKøb
4Teknikproffset DK484 kr543 krKøb
5Boligcenter DK509 kr509 krKøb
6Vivas DK529 kr598 krKøb
7Ultrashop539 kr539 krKøb
8Dustin DK603 kr689,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa i 182 dage. Laveste pris i perioden er 329 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 419 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 406 kr.

Den nuværende pris på 329 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for CORSAIR CX Series CX550 - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - 550 Watt - Europa de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026329 kr73 kr (18%)
20. maj 2026402 kr5 kr (1%)
18. maj 2026397 kr3 kr (1%)
17. maj 2026400 kr2 kr (0%)
16. maj 2026402 kr3 kr (1%)
15. maj 2026399 kr20 kr (5%)
14. maj 2026419 kr22 kr (6%)
13. maj 2026397 kr2 kr (1%)
12. maj 2026399 kr3 kr (1%)
11. maj 2026402 kr14 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret