Gå til hovedindhold

CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt

Pris fra 409 krtil 1.199 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 790 kr (66% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 409 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair CX750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified
-24%409 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair CX750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 2.4 / EPS12V 2.92, 80 plus Bronze, 120mm blæser , aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 3 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, semi modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020279-EU
EAN: 0840006671015
Varenr.: 3199881
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair CX Series CX750 750 Watt PSU
499 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt
594 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Corsair CX750 750 W Bronze Strømforsyning
599 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Corsair CX750 ATX-nätaggregat, 750 W
764 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair CX750 - ATX strømforsyning 750 W, 24-pin, sort
-3%779 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair CX750 - ATX strømforsyning 750 W, 24-pin, sort
-2%799 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Cx Series Cx750 750w Atx 80+ Bronze Strømforsyning
-0%936 kr
Før 936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Corsair Cx Series Cx750 Power Supply
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK409 kr409 krKøb
2Komplett DK499 kr499 krKøb
3CS MEGASTORE DK594 kr633 krKøb
4Av-Cables DK599 kr599 krKøb
5Teknikproffset DK764 kr823 krKøb
6Boligcenter DK779 kr779 krKøb
7Vivas DK799 kr878 krKøb
8Dustin DK936 kr1.022,25 krKøb
9Ultrashop1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt i 166 dage. Laveste pris i perioden er 409 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 513 kr.

Den nuværende pris på 409 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for CORSAIR CX Series CX750 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 750 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026409 kr90 kr (18%)
16. maj 2026499 kr45 kr (10%)
4. maj 2026454 kr67 kr (13%)
30. apr. 2026521 kr2 kr (0%)
20. apr. 2026519 kr20 kr (4%)
19. apr. 2026539 kr18 kr (3%)
17. apr. 2026521 kr2 kr (0%)
16. apr. 2026519 kr2 kr (0%)
15. apr. 2026521 kr11 kr (2%)
13. apr. 2026532 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret